• tam ismi; "yaz diyeti imparatorluğu'nda aşk ve gururun karagöz oyunları" olan, 9 farklı kitabın bir araya getirilmesiyle ortaya çıkmış, volkan sütçüoğlu imzalı kült eser.

(bkz: karagöz'ün dönüşü)
    (bkz: hacivat'ın intikamı)
  • bu bölümde (21. bölüm) volkan ile röportaj yapan gazeteci figen arasındaki sahnede, sertaç'ın meraklı bir şekilde duruma dahil olması ve her duruma anında uyum sağlayan efsane özelliğini gözler önüne sermesi çok başarılı.

sertaç: merhaba, ben volkan beyin edebiyat danışmanıyım.
    volkan: aa menajerim.
    gazeteci figen: memnun oldum. -sertaç'ın kırık ayağına ve kol değneklerine bakarak- geçmiş olsun.
    sertaç: mersi, bir edebiyat tartışmasında oldu.
    gazeteci figen: allah allah.
    sertaç: ya cihangir'de oturduk arkadaşlarla içiyoruz, birisi oradan öyleydi böyleydi oscar wilde toptu moptu falan dedi, kendimi kaybetmişim arıza çıkardım.

izlemek için
  • sonunu görmeyi yeni nasip oldugum şahane bir eser. hala aklıma takılan bir soru var "maria karakteri hangi karakterin azmışıdır?"
  • tahsin sütçüoğlu’nun kitaptaki cariye’ye kafayı taktığı eşsiz eser.
  • edebiyatın tekrara düştüğü, biçim açısından sıkıştığı, taşradaki babalar ve oğullar çatışmasının dibini sıyırdığı ya da kentsel yaşamdaki bireyin yalnızlığını ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğu şu çağda, volkan sütçüoğlunun bu kült eserine dönüp bakmakta fayda var diye düşünüyorum.
    kah klasik bir üslup, kah ucuz bir aşk romanını çağtıştıran bölümler. ve birden aniden yemek tarifleri çıkıyor karşımıza bu kitapta. edebiyatta biçimsel devinim yapan bir eser.
    kafkaesk buhranların eksik olmadığı, ama aynı zamanda yaşama sıkı sıkıya bağlı bir karakterin gözünden aşk, gurur ve yemek tarifleri..
  • bölümde oyuncuların ellerindeki kitaplar ayn rand’ın “hayatın kaynağı” kitaplarına şömiz giydirilerek oluşturulmuş:

görsel

avrupa yakası’nın yapımcısı da ayn rand kitaplarının yayıncısı da plato film.
  • eğlence olsun diye yapılmış bir kitaptır ancak sertaç tarafından 2000 adet bastırılıp dağıtılmıştır. (bkz: allah belanı versin sertaç)
  • akıllarda maria karakteri ve devinimli yapısı ile yer etmiş, hem kitleye hem de sanat çevresine sirayet edebilmiş nadide yapıt.
  • elimden düşürmediğim,başucu kitabım.
    şu an 432. sayfasındayım . hikaye çok devinimli.
  • volkan sütçüoğlu tarafından 2004 yılında kaleme alınan bestseller.

muhabir:
    - bu kitabım dediğiniz şey dokuz farklı kitabın bazı bölümlerinin kopyalanmasıyla hazırlanmış. bunun bir suç olduğunu bilmiyor musunuz ?

volkan sütçüoğlu:
    -bi şey içer misin birader ?
hesabın var mı? giriş yap