• talk-showlarda osurarak konusanlarin, televolelerde kim kimi sikiyo diye bas bas bagiranlarin varoldugu, kusu kalkmaz diye beyanat verenlerin dusunce adami ilan edildigi bi ulkede dusunce sucu denen insanlik ayibi yuzunden, diktatorlukvari yonetimlerle bastirilmis insanin icinde oldugu acinasi durumdur. yarim agizla edilen bir kufurdur, arkadas cevresinde iki satir laftir. yazilmaz, yazilamaz, herkese gosterilemez.
  • sözlük bazında, yazacak başlık bulamama, bugüne bastığında çıkan başlıkların hiçbirinin ilgi çekmemesi durumu.
    bir yazar için, genel olarak ilham denen şeyin yokluğundan kaynaklanan; önündeki sayfaya boş boş bakma, on dakika arayla birer cümle yazıp silme hadisesi.
  • robert pinget bey’in minnacık bir kitabı. 1994 senesinde iletişim yayınları’nın çağdaş dünya edebiyatı serisinden çıkmış idi. bay rüya’nın yazamaması üzerine enfes bir eserdir.
  • yazma gerekliligi ne kadar buyukse, yazinin yetisecegi tarih ne kadar yakinsa, basa gelmesi o derece kolay bir olay... her hangi bir tarih konulmadigi zamanlarda surekli simdi degil de ne zaman olursa o zaman* seklinde gecistirmelerin dogal sonucu... hos degil - yazidan kazanilacak para ile ne yapilacagini dusunmek bir motivasyon kaynagi olabilir, paranin miktari ile dogru orantilidir...
    (bkz: yandim yandim)
  • bazilari icin bir nevi olum.
  • yazacak milyonlarca sey varken klavyeye elini degdirdigin anda yazacak hic bi sey bulamama durumu (bkz: balık hafızası)
  • $u anda bulnduğum berbat internet cafede üsküdar` berbat bilgisayarin rezil klavyesiyle cebelle$memden dolayi etkili bir $ekilde entry girememem benim için yazamamaktan ba$ka anlama gelmemektedr.
  • robert pingetin bir yerinde "okudugun yazinin kenarlarina hiçbir seyle ilgisi olmayan notlar alma, kitabi çimenlerin üstüne düsürme, orada kisa bir uyuklama, uyandiginda pismanlik duyma" dedigi kitabi.
  • alko9lluyyken klavye ba$na gectignizde olan durumdur.
  • kendi durumumu ifade etmede kullanacagim kelime idi. fakat oyle bir durum ki bu onu bile ifade etmek istemiyorum. dagilin ... ustume ustume gelmeyin. zorladikca daha da bulent ersoy oluyor durum
hesabın var mı? giriş yap