• hindistan,endonezya ve çin gibi ülkelerde çok yaygın olmakla birlikte ülkemizde nispeten olan bu kültürde yazarların tadını unutamadığı sokak lezzetleri nelerdir merak ediyorum.
  • içinde ne idüğü belirsiz maddeler bulunan sokak köftesi. özellikle stadyum etrafında satılanlardan. ben böyle güzelini en iyi restoranda bile yemedim.
  • kimsenin umurunda olmayan sokak yemekleridir. bize ne aq senin sevdiğinden, istatistik tutan götlekler falan mı var yoksa yazarlarca en çok sevilen yemek şu diye?

bu yemekleri merak edenleri (bkz: sokak yemekleri) başlığına yönlendirebiliriz
  • (bkz: mahalle dayağı)

tadını unutamıyorum.
  • bir yemek olarak sayılmaz tam olarak ama tosttur. seyyar araçlarında artık hangi ekmeği yağı sucuğu salçayı kullanıyorlar bilmiyorum ama onların yaptığı tostu ''benim'' diyen kafeler, resotranlar yapamıyor.
  • soğuk sandviç gördüğüm zaman dayanamıyorum
  • izmit'te asiri esmer bir abimiz lahmacun satardi. cocukken hastasiydik. en son aldigimda tanesi 25 kurus filandi. el arabasinda buharla beklediginden bildigimiz lahmacuna gore cok daha yumusamis olurdu ama o kadar lezzetliydi ki su an bile canim istedi.
    isin ilginc yani bu abimiz yillardir ayni, neredeyse yaslanmamis bile. gecenlerde izmit'e gittigimde gordum. ayni el arabasiyla gidiyordu. durup almak istedim ama duramadim. simdi cok pismanim. muhtemelen su anda 2-3 liraya filan satiyordur tanesini. kim bilir nasil yapiyor ama ne fark eder.
  • (bkz: tavuklu pilav) dır.
    sokakta mükemmel olur. seyyar arabayla satılanı makbuldür.
  • unkapanı pilavcısında (bkz: tavuklu pilav) ayran turşu üçlüsü.
  • kokoreç veya sucuk ekmek
hesabın var mı? giriş yap