• 90 küsür lira ödeyerek win7 pro ve office2016pro satın aldığım ama an itibariyle kandırıldığıma kanaat getirdiğim dolandırıcı firma. ödeme yaptıktan sonra ölü indirme linkleri ve geçersiz ürün anahtarı gönderiyorlar ve siz uğraşıp duruyorsunuz. para iadesi ise mümkün değil, zaten sitelerinde iade süreci ile ilgili ne bir buton ne de bilgi mevcut değil. bir de olumlu yorum yazarsanız bedava antivirüs programı verebiliriz diyorlar. velhasıl uzak durulası, hiçbir alışveriş yapılmaması gereken sahtekar bir site. hafta sonumu sikti attılar.

edit: bankayı arayıp ödemeye itiraz ettim ve kredi kartımı da iptal ettirdim.
  • kesinlikle uzak durulması gereken firmadır kendileri. siparişe kadar olan destekleri herhangi bir sorunda yok olmalarıyla sonuçlanıyor. telefonlarına kesinlikle ulaşamazsınız. ücretini ödediğim lisans key halen gönderilmedi.

şikayetvar.com dan firma şikayetlerine ulaşabilirsiniz.
  • dolandırıcılıkbudur.com olması gereken sayfa. net dolandırıcı bunlar.
  • sattığı lisanslar birkaç ay sonra deaktif olup gümlüyor. sonrasında ise ilgilenmiyorlar sorunla. ucuz etin yahnisi yavan olur misalindeki ucuz et gibi sattıkları ürünler.
  • bunlardan 4-5 ay önce satın aldığım win7pro ve office ürünüm birkaç gün önce patladı, hatalar vermeye başladı. müşteri hizmetleri ise çalışmıyor, ulaşılamıyor. çözümden uzaklar. para iadesi ise mümkün değil. uzak durmakta fayda var.
  • windows 10 pro keyi aldığım sitedir.

birkaç hafta önce akşam 20.45te sipariş verdim, 3 dakika sonra mailime key gelmiş. mailden iki tane key çıkıyor: birisi sıfırdan windows kurulumları için diğeri ise home sürümünden pro'ya yükseltmek için. whatsapptan destek alınabilecek bir numarayı da mail'e eklemişler.

ben temiz kurulum başlattım, key istediği ekrana geldim keyi dikkatlice 2 kere girdim ve kabul etmedi. "al işte çalışmadı, belliydi zaten böyle olacağı" deyip aktivasyonu daha sonra yapacağım diyerek kuruluma devam ettim, windows açıldıktan sonra ayarlara girip son bir kez de orada aktive etmeyi denedim. ilginç bir şekilde oradan girince keyi sıkıntısız kabul etti ve windows aktive oldu.

yalnız bu fiyata sıkıntısız bir key aldığına ikna olmak pek kolay olmuyor elbette. aktivasyondan sonra bana gönderilen keylerin ikisini de kopyalayıp google'a yapıştırdım. home'dan pro'ya yükseltme key'i bana özel gönderilmiş ama benim kullandığım sıfırdan kurulum key'i internette farklı yerlerde paylaşılmış, rastgele bir twitter hesabında bile bana gönderilen key'e denk geldim. verdikleri whatsapp destek hattı numarasına yazıp durumu anlattım, "bazen keylerimiz çalınabiliyor, size yeni bir key istetelim" dediler. peki dedim ve uzunca bir bekleyiş başladı. ben ne zaman dönüş yapcaklarını görmek için bilerek günlerce hiçbir şey yazmadım (bu sırada ilginç bir şekilde o internette dolaşan keyle windows sıkıntısız çalışmaya devam etti, oem keylerin tek bir bilgisayarda kullanıldığını bildiğim için şaşırtıcı oldu bu) en sonunda geri dönüş yapılmayınca son bir kez mesaj atıp sordum, "özür dileriz yoğunluktan atmayı unutmuşuz" diyerek yeni bir key gönderdiler ve bu seferkini gerçekten internette başka bir yerde göremedim.

key'i yeni gönderdikleri keyle değiştirdim, yenisi de çalıştı ve 1 2 haftadır kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. bir sabah kalktığımda windows "yalnız senin ürünün sahte olduğunu tespit ettik" falan derse bu entry'i de editleyeceğim.
  • yeniden key almam gerekince adını google'a yazdım, yazmışken de burayı görüp yeni yazılanlara bakayım dedim ama millet gerçekten delirmiş.

burdan şimdiye kez bikaç ay arayla 4 ayrı bilgisayara windows keyi aldım ve yıllardır hepsi de çalışıyor. hayır, hiçbiri de google aramasında çıkmıyor. düşmanı falan mı var bu adamların arkadaş.

tanım: bana henüz bir sorun yaşatmayan lisans satış sitesi
  • 2020 yılının mart ayında buradan bir office lisansı almıştım. 365 değil klasik olandan. eski bilgisayarımda hiçbir sıkıntı olmadan kullandım. microsoft'un kendi sitesinden programı indirip anahtarı girdim ve hemen çalıştı.

şimdi de yeni bilgisayar aldım ve yeniden lisans almayı düşünüyorum. o zaman da güvenemeyerek ekşiye girmiştim. o zaman da internet bilirkişilerimiz dolandırıcı damgasını yapıştırmış uzak durun diyordu.

yanlış anlaşılmasın eğer lisanslar bu kadar ucuzaysa arka tarafta bir karanlık işler döndüğü kesin. ancak microsoft'un kendi sitesinden indirip key i girip çalıştırıyorsunuz. bu kadar bodozlama bir şekilde yazılımın kendi sitesinden indirdiğim şeyin en azından benim açımdan bir sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum. kaybetseniz de ne kaybedeceksiniz, 37 tl mi?

not: eğer ileride kurumsal bir firmada çalışacaksanız bu bilgisayarla, o zaman doğru düzgün bir lisans almakta fayda var.

edit: yine satın alıp indirdim. yine bir sıkıntı olmadan kullanıyorum. dolandırıcı falan değiller.
  • kmspicobudur.com
  • dolandırıcı, internette crack sitelerinde dolaşan keyleri satan bir firma. sorun yaşadıktan sonra parasını geri almayı deneyip de başarabilen olduğunu sanmıyorum. en iyisi uzak durmak.
hesabın var mı? giriş yap