• dışarıda yenilen yemeklerde yemekten çıkan saçtan farklı olarak, çıkan kılın ahçının vücudunun hangi bölgesine ait olduğu yönünde tartışmalar yaratmasıdır. saç illa ki baştadır (ki not düşeyim bu iğrenç olduğu gerçeğini kesinlikle değiştirmez (bkz: saçtan deli gibi iğrenmek)) ama kıl (aman yarabbi) kimbilir nerden kurtarıp gelmiştir kökünü. dileğimiz ileride epilasyonsuz ahçı kalmaması ve ya astronot elbisesi benzeri bir giysiyle mesleklerini icra etmeleri yönündedir.
  • bu konuyla ilgili bir animi aklima getiren baslik:

lise zamaninda okulun oradaki bir inegol kofteciye gitmistik. tel kadayıfın içinden kıl çıktı. garsonu çağırdım ve aramızda şöyle bir diyalog geçti:

-ya abi bu benim kadayıfın içinden kıl çıktı.
    -allah allaah... halbuki aşçımız kel.

akabinde lokantada aynı zamanda garson olarak da çalışan aşçı geldi. gerçekten kel bir kafası vardı, fakat baştan aşşağı kıl dolu iki adet kola da sahip bir insandı kendisi.

neyse sonradan hesaptan çıkarmışlardı kadayıfı.
  • ne zaman yemekte bir kıl görsem hemen bu kılın yemeğin pişme evrelerinde yemeğe bulaşma anlarını sanki bir animasyon seyreder gibi hayal edip sonra yemekten kalkarım. eğer yemek anne tarafından yapılıyorsa onun üzülmemesi için 2 kere düşünür ama yinede o yemeği yiyemem. eğer misafirlikte bir kıl görürüsem o yemeği yerim zorla. işte bu aklıma geldikçe annemden özür dilemek isterim. kendimden de nefret ederim.
  • yatılı okul yemekhanelerinde sıklıkla karşılaşıldığından kimi zaman kıl çıkmasına bile şükreder hale gelebilirsiniz. yemekten kıl çıkmasından daha iğrenç bişey varsa, o da yemeğinde kılı gören şahısın sessizce tabağı bir kenara itip yeni yemek almak yerine çatalın ucuna bu kılı takıp tüm yemekhaneye göstermeyi tercih etmesidir. ıyk!
  • kıl filan çok alışılmış bir durum da salatadan balık kılçığı çıkmıştı o aklıma geldi. samsunda bir kebapçıya gitmiştik.. kebabın yanındaki soğanlı salatadan balık kılçığı çıkmıştı!!! garsona balık kılçığı bulduk neden olabilir dedik. arkadaşlar akşam balık yediler ondandır cevabını aldık. bizdeki de soru işte, başka neden olabilir ki zaten?
  • bu durumu cok dert edenlerin "ay yemegimden kil cikti, katiyyen yiyemem ben bunu" kivaminda, kaynanalardaki tijen hanim ekolunden gelen bireylerin evlerinde yemeklerin nasil piştiğini merak ediyorum ben.. anneleri eldiven ile mi dograr bunlarin yemeklerini, bone mi takar pişirirken bilemiyorum.. zira benim annem gayet yemeklerin içine sac kaktirabilen bir anneydi.. bu şartlar içinde büyüyüp de, yemekteki kildan zehirlenip ölmedigim icin dert etmiyorum sahsen ben tek tük çıkan killari..

olur yahu, kimse manyakligindan "hadi pilavin içine de biraz kil katayim tat olsun" demek için kil atmiyor ki.. olur dertlenmeye, artistlige bence zerre gerek yok..
  • sizi yediğiniz yemekten tamamen soğutmaya yetecek hadisedir.bu olayın bir isomorfu için:
    (bkz: çalışılan kitapta hata çıkması)
  • kimi zaman es geçilir kimi zaman mide bulandırır evet duruma göre değişir. şöyle ki; açlıktan mideniz deliniyorsa şayet barnak ucuyla kılın yemekten çıkarılması suretiyle az önce gördüğünüz şeyin ne olduğunu anlamak dahi istemeden kaşığı çatalı sallamaya devam edersiniz. o şeyin yemeğin bir baharatı olduğuna kendinizi inandırıp kılı da lüpletebilirsiniz.

kılın kendinize ait olması durumunda insanı pek rahatsız etmez bu durum. yemeği sen yapmışsındır, tabağına düşmüştür pek sorun etmezsin. lakin kıl size ait değilse aklınıza binbir türlü şey gelir. kılın sahibinin kıl ile bütünleşmesini, geçmişini geçirdiği safhaları bir an düşünürsünüz ve o vakitten sonra önünüzde olan yemeği yemek için haddinden fazla dirayetli olmanız gerekir. daha da kötüsü o kılın saç kılından başka bir kıl olma olasılığı ne idiğü belirsiz bir organdan şappadanak yemeğin içine düşmüş olması ihtimali bütün iştahı bir anda yokedebilir.

lisede kantinden simit almış sınıf arkadaşlarımdan biri simidinin içinden kıl çıkmasıyla feryadı basar;
    -hocam yaa yeter ama ne alsak içinden kıl çıkıyor,
    hoca gidip müdüre şikayet edin derken kendime sahip olamayan densiz ben atıldım hemen;
    +evet hocam arkadaş haklı, çıkan kıl saç kılı olsa hadi neyse de.... hocayla beraber bütün sınıf yarıldı, böyle de gülmelere vesile olabiliyor.

üstadın biri de gittiği lokantada yemeğinden sürekli kıl çıkması sebebiyle artık dayanamayıp, nüktedan bir tavırla garsona sersenişte bulunuyor;
    +evladım bu nedir yahu bari kılları ayrı bir tabakta getirin de istediğimiz kadar koyalım...
  • hani yani,
    insanın en olmadık yerlerinden çıkıyor yemekten çıksa n'olur ki?
    ya da ne bileyim,
    kıldır allah yarattıysa hayırlıdır...
    mantıklı bir takım kimselerce sürpriz olsun diyerekten yemeği süsleme amacıyla konulan kılın fark edilmesi durumu.

bazen nahoştur.
  • kadın kolunda kıl çıkması'ndan daha az tiksindirir beni. * *
hesabın var mı? giriş yap