• kendisinin bendeki yeri çok ayrıdır. ömrümde en çok sevdiğim ve büyük ihtimalle en çok seveceğim kadınla tanışıp kaynaşmamıza dolaylı yoldan vesile olmuştur. ikimiz de azılı birer yemekteyiz hasan hayranıydık ve birbirimize "aşkım" yerine "faforim" diye hitap ederdik. neyse, bu mesele başka, şimdi ağlayabilirim o yüzden kendisiyle ilgili bilgilere geçelim:

gerçek adı (bkz: hasan çiftçi) olsa da jenerik marka ismi gibi 'yemekteyiz hasan' tabiri, gerçek adının önüne geçmiştir. çok nevi şahsına münhasır bir insan olmakla birlikte çok da bedbaht bir adamdır kendisi maalesef. yarışmada ünlendiği dönemlerde pendik'te market sahibiydi ve kısa süreli bu şöhret, kendisine bir miktar gelir veyahut yatırım şevki kazandırmış olsa gerek ki yine pendik'te bir restorana ortak olmuştur.

daha sonra ecnebilerin deyimiyle everything that rises must converge yasası gereği çöküşü başlamış, market ve restoranı kapatmış ve uzunca bir süre sonra maltepe küçükyalı'da çok mütevazi, çiğ köfteci ile komşu bir dükkanda nohut pilav, süt mısır gibi düşük sermayeli hazır gıda ürünleri satmıştır heyhat bu dönemde yatacak bir evi dahi olmamasından mütevellit dükkanda yatıp kalkmıştır ve çevre esnaf ile de birkaç münakaşası olmuştur. ben, birkaç defa bizzat gidip kendi yaptığı mercimek çorbasından içtim, süt mısırını yedim. bir keresinde "yaa hasan abi, sen ne film adamdın hee. herkesten 1 puan aldığın programı hala açıp açıp izlerim hehemehe" şeklindeki dostane sohbet geliştirme çabamı hiç de dostane olmayan bir tavırla karşılamıştı. canı sağ olsun.

hasan abi'nin düşüşü durmadı. neden sonra kadıköy çarşıdaki bir balıkçı restoranında bulaşıkçılık yaptığı ve ziyadesiyle pejmürde bir halde olduğu görülmüştür. denen odur ki yine yatacak yeri dahi yoktur. bu dönemde kendisine hayran olan bir başka arkadaşımla, iş çıkışında kendisine ulaşıp yardım etmek istediğimizi iletmiştik ancak hasan abi o kadar kötü bir durumdaydı ki, beni hatırladı mı, hatırlamadı mı, bilmiyorum ama bu kez terslememiş, bir çocuk gibi uzaklara bakakalmıştı. neyse, bu konuyu da kendisine saygısızlık olabileceği için çok ayrıntılandırmıyorum ancak hasan abi, gururlu bir adammış. bunu söyleyebilirim.

şimdi de hepsi bir ben etmez'in entry'si sayesinde seyyar satıcılık yaptığını öğrendim. hala istanbul'da yaşıyor olsam, gidip kendisinden alışveriş yapardım kesinlikle.

hey gidi hasan abim, hala kırmızı kravatla gezmene hiç şaşırmadım; huy değişmiyor. senin için belki de özel bir anlamı var kırmızı kravatın, hiç soramadım. umarım mutsuz ölmezsin, hasan abi.
  • hayata, hep bu adamın güneş gözlüklerinden bakmak istemişimdir.
  • özledik reyizi yemekteyizin en sevdiğim yarışmacısıydı. yarışmanın videosu olan varsa. göndersin please.
  • bu başlık dolu değil miydi ya?
    kendisinin olduğu programların full versiyonlarını izlemek istediğimi yazmak için gelmiştim ama kimseler kalmamış...
    neyse tanımımızı yapalım, gidelim:
    terkos suyuna aşık biri.
  • bir türk televizyon efsanesi olan terkos hasan'ın başlığının bu kadar boş olduğunu görünce gençlikten ve gelecekten umudu kesip kanada'ya yerleşmeye karar verdim.
    edit: hakkındaki entryler (bkz: hasan çiftçi) başlığındaymış. moderasyon uyuma...

--- spoiler ---

o da allah'ın suyu
    --- spoiler ---
  • terkos hasan bey..
    güneş gözlüğü fırlatmalı protestosunu , alakasız yemek takımını ve herkesten en az puanı alıp, isyan etmesini asla unutamadım..

ikonik bir tipi olduğunu da inkar edemem.
hesabın var mı? giriş yap