• çaktırmadan yapılan olay. bir çeşit görgüsüzlük.
  • normalde yapmazdım ama göstere göstere yaptım. miras bölüşümünde aç gözlülük yapan, daha fazla para almazsa iftira atıp mahkemeye vereceğini açık açık söyleyen, insanın başarısını sadece mal almak olarak gören anamla babamın büyük çocuğu görsün diye yaptım. görsün ki başkasının servetine çökmeden, çalışarak da bir şeyler alınabiliyormuş anlasın.

zaten gördüğü gibi yeğenime hemen yazdırıp sordu. yeğenlerimi sevdiğimi bildiği için.

istediğin yerlerde oku, istediğin hayatı yaşa. bazen hayat öyle oyunlar yapıyor ki şark kurnazlarıyla yaşam mücadelesi verirken buluyorsun kendini.
  • hanemize hayırlı olsun.
  • duyurulmasına neden bu kadar atıp tutulmuş anlamadığım paylaşım.

insanlar gittiği tatili paylaşıyor, gittiği konseri, tiyatroyu paylaşıyor, yediği yemeği paylaşıyor, yaptığı bisiklet gezisini paylaşıyor, spor salonuna gitmesini paylaşıyor, bitirdiği okulu paylaşıyor ...

sonuçta insan her gün araba almıyor. aldığı arabayı paylaşmasına neden atıp tutuluyor anlamadım. ya bu paylaşımlara topyekun görgüsüzlük diyeceğiz ya da bunları makul karşılayacağız. tatil paylaşınca görgüsüz olmuyor da araba paylaşınca niye olsun.
  • araba hikayesi paylaşmakla eşit derecede görgüsüz olan davranıştır. bir aile ferdin görsün bahanesiyle de tüm sosyal çevrene göstermek ise aleni barzoluktur.
  • kıskançları gün yüzüne çıkaran başlık.
    bırakın paylaşsın yahu. kime ne? kendini nasıl mutlu hissediyorsa öyle yapsın.
  • o evi ve/veya arabayı aldıktan sonra ödeme yaparken ki zorluklarınıda duyururlarsa, o zaman oldu demektir.
  • (bkz: evimin direyi) seviyesindeki erkek kardeşlerimizin sıkça başvurduğu duyuru yöntemi.

bu durumu, etrafımdaki kadınlarda çok görmesem onlarda cadde-müzik-story kombiniyle aynı kervana katılıyor. (bkz: cehalet)
  • 18 yaşından beri araba kullanırım yaklaşık 25 senedir falan. daha araba ile bir fotom yok.
    10 senedir de yeni arabamı kullanırım daha bir kere bile sosyal medyada göstermedim.

niye ?

çünkü arabam her tarafı hasarlı eski bir doblo.

insan içine çıkmaya utanıyorum aminyum bir de sosyal medya da mı göstereyim.

eş dost bana götüyle güler.

hadi eşi dostu geçtim,

görücü görüşmesine doblom ile gittim kızda son model s.u.v vardı.

kız bana,

" kim lan bu amk fakiri götünün bokuyla bir de benle buluşmaya mı gelmiş "

der gibi baktı.

ben de isterdim bir bmw sahibi olayım.
    çıkayım oto yola pis kokan fakirlerin tamponuna yapışıp selektör yapayım, makas atarken kaza yapıp sosyal medya da " bedel ödendi " yazıp yeni arabam ile poz vereyim.
    nargile kafelere gittim mi anahtarı masanın üzerine koyup hatunların dibime düşmesini sağlayayım.

ya da olmadı kenya da çalışıp gurbetçi olarak ülkeye limuzin ile geleyim.

neyse artık diğer hayatıma diyeyim.
hesabın var mı? giriş yap