• arap olmayan insandır.
    bu seneye kadar hiç kurmamıştım. bu sene olanlar artık beni benden aldı ve ağacı evin en güzel köşesine kurdum. öyle de bir süsledik ki, süslerden ağaç görünmüyor. ayrıca ağaç süslemek türklerden hristiyanlara geçmiştir ayrıca noel baba da aslında ayaz atadır onlar biraz değiştirmişler tabi. son olarak ağaç süslemek hristiyan değil, pagan geleneğidir.
  • yanlış anlaşılmasın diye noelden sonra ağacı kurmuştur. (bkz: noel ve yılbaşı arasındaki fark)
  • - çocuğu olduğunda kırık gün sonra kırkını kutlama kültürünü devam ettiren,

- ölü evinde yemek yapmama, ölü evine dışarıdan yemek getirme kültürünü devam ettiren,

- ölülerine mezar taşı diken, çiçek koyan, mezar kenarına ruhların susadığında su içebilmesi için mermer suluklar koyma kültürünü devam ettiren (o mezar taşlarında dedesinin ismini okuyamadığı için üzülen ancak inandığı dinde mezar taşı olmayan)

- uğurladığı yolcunun arkasından su döken,

- "allah muhafaza" derken tahtaya vuran,

- "allah muhafaza" diyerek kurşun döktüren,

- ibadet yerlerine sağ ayak ile girmeye özen gösteren,

- hıdrellezde gül dalına dilek bağlayan, dilek ağacına inanan,

- her türlü ağaca, dala, yaprağa, türbe demirine çaput bağlayan müslüman türklerin, coğrafi olarak güneşin uzamaya başlaması ile çam ağacına çaput bağlayan, dilek dileyen türkleri eleştirmesidir.

işin vahimi, kimse neye inandığını, nasıl inandığını, ne kutladığını, niye kutladığını, nasıl kutladığını, kimi eleştireceğini, neden eleştireceğini, nasıl eleştireceğini bilmemektedir.

yazıktır
  • küçükken hayal ettigim şeyi kendi çocuklarina yasatan türk.
    izledigim filmlerin, çizgi filmlerin etkisiyle bu çam ağacini mutlu ve sicak bir yuvanin olmazsa olmazi sanardim.
    ne bileyim bir noel sabahi uyansam, koşsam salona, o devasa süslü ağacin altinda hediyemi arasam. annem " aw canıtın acele etme" falan dese...
    ıste bunlar hep ozenti, sacma sapan seyler. hem yazik be agaca!
    yani demem o ki
    imam hatipler kapatilsin!
  • ebenin***na çam diktim,git topla kozalakları.
    sana ne lolomentin.
  • evet canım gavurlar saçını uzatıyosa kes ama ürettikleri arabalara bin telefonlarını kullan ve bunun üzerine zerre beynini yormazken yılbaşı alana kafir de seni kutluyorum kardeşim.
  • (bkz: nardugan)
  • ananın amıdır orospu çocuğu. sanane lan it evladı, insanlar senin keyfine göre mi yaşayacak. isterse alır ağacı götüne sokar. tasası sana mı kaldı. bayılıyor millet elalemin siki ile gerdeğe girmeye.

kimseyi zerre ilgilendirmeyecek hede.
  • adam gibi adamdır.
hesabın var mı? giriş yap