• sen kutlama o zaman amk benim kulturumde var ben kucuklugumden beri hep yilbasini kutlarim. aha bak gene kutlayacam kutlu ol diye bagiracam.
  • yılbaşı kutlamak bir kültürden ziyade birkaç dostla bir araya gelip eğlenmek için bir bahanedir kanımca.
  • bizim kültürümüz ne allasen ya. bırakın bu bizim kültürümüz zırvalarını biraz saygı duymayı öğrenin.
  • geleneksel yılbaşı sorunsalı.

150 senedir soruyonuz hala öğrenemediniz amk.

bir başka versiyonu için
    (bkz: x orucu bozar mı?)
  • sen kutlamazsan kutlama başkasına da karışma. yılbaşını aslında çok sevmem sonuçta diğer günler gibi sıradan bir gün ama kutlayan kişilere de ''bu bizim kültürümüzde yok, kutlama'' diyecek kadar da salak değilim. yılbaşı her ne kadar benim için çok değilse de kimileri için yeni başlangıçların yeni umutların kaynağı olan bir gün. noel desen evet bizim kültürümüzde yok derim ama ikisini karıştırmak çok saçma geliyor bana. bir gün bu lafı diyene artık ağız burun dalıcam o olacak sanane am k yılbaşından, git istersen 00.00 da namaz kıl millete ne karışıyorsun??!
  • efendim yoğurt kültüründe, bir rivayete göre de (bu hayli yaygın bir rivayet) hindi kültüründe yılbaşı kutlamaya yer yoktur. geyiğe bağlamasam fezaya kaçasım var.
  • mutlu eden, umut vaateden, barışı simgeleyen herşeyi kutlarım.
    ben dinden önce yaratıldım
    ben=insanım!
  • kültürümüzde yoktu ama girdi. bir daha hiç çıkmamak üzere kültürümüze girdi...
    ne yani kültür denilen şey donuk, sabit, belirli bir tarih ve dönem çakılıp kalan, donuk bir şey midir?
    gelişir, beslenir, büyür, yenileşir...
    sen bu gün yok dersin, senin torunun var der...
    bırak torununu bakmışın çoğa kalmaz iki-üç yıla varmaz sen de kutlarsın...
    hatta belki de kutluyorsundur...
    he ya yılbaşı gecesi erkenden zıbarıp yatmıyorsundur.
    o kadar da andaval değilsindir canım...
    yok yok değilsindir...
    atalarımız ne demiş:
    "zaman sana uymuyorsa sen zaman uy!..."
    “inancı gibi yaşayamayanlar, yaşadıklarını inanç edinir”
    yeni yılın hayırlara vesile olur inşallah...
  • meri krismıs beybi
hesabın var mı? giriş yap