şükela:  tümü | bugün
 • dewasa bir adamdı bu, gürsesli, tenor bi insandı, her gobek power sahibi müzisyende olduğu gibi, "dere kenarından geçtim", "gelmez o günler, dönmez o günler, mazide kaldı heeep", gibi şarkılarla çıkmıştı, ayrıca bestecilik ve güftecilik tarafı da wardır abimin, sonra yine bi ara irticai faaliyetlere kaptırdı, huşuu içinde ilahiler söyledi, yapımcılık yaptı, görünmedi hiç, son zamanlarda yine çıktı, ince sesli, narin bi insandır... hüzzam ve hicaz makamlarında daha başarılıdır.
 • "türkiye'nin elvis presley'i" şeklinde lanse edilen, ancak adı geçenle pek alakası olmadığı için fazla kaale alınmayan türk sanat müziği şarkıcısıdır. 19.11.2000 tarihinde kalp krizi neticesi hayata gözlerini yumdu. "eller, eller eller" deyi emel sayın'a ithaf ettiği söylenen ve hafif el fetişizmi kokan şarkısıyla gençneslin gönüllerini fethetmiştir. prodüktörlerinin verdiği gazla elvislik yapmaya çalışmış ancak bu numara tutmamış, cyrano'nun da dediği gibi irticai faaliyetlerde ilgiyi şefkati aramıştır ancak orada da fazla sevilmemiştir.
 • (bkz: genclige veda)
 • görünüşü itibariyle seksenli yılların politikacılarını hatırlatan merhum sanatçıdır. eller şarkısının fetişizm kokması bi yana, o kalıpta bi adama yakışmıycak daha da cüretkar bi şarkısı vardır. (bkz: liseli kız) bütün bunların üstüne bi de dine verdiyse kendini, varmış bi şeylik demek ki. lakin hakkını yememek lazımdır. türk sanat müziğinde tamamen kendi tarzını yaratmıştır. daha ziyade hafif müzike kaçan bi tarzı olup, bütün şarkılarında mutlaka koro kullanmış, düzenlemeleri çok sesli yapmıştır.
 • 21 ocak 1939 yılında bursa'da doğdu. bursa erkek lisesi'ni bitirdikten sonra ankara iktisadi ticari ilimler akademisi işletme bölümü'nü bitirdi. sanat hayatına 1951 yılında bursa ses kralı seçilerek başladı.

  1959'da da üniversitelerarası ses kralı seçildi. 1961 yılında kendisi gibi ses sanatçısı olan ayla gürses'le evlendi. bu evlilikten beyazıt adını verdiği bir oğlu dünyaya geldi. 1961 yılında devlet opera imtihanına girdi ve birinci oldu. operada da 7-8 ay çalıştıktan sonra ayrıldı. 1965 yılında hürriyet gazetesi'nin düzenlediği altın mikrofon yarışmasını kazandı.
  350'ye yakın bestesi olan sanatçının ünlü besteleri arasında "içime hüzün doluyor", "gençliğe veda", "son mektup", "aşkın bahardır", "senin aşkına doyum olmaz", "gurbet", "bir garip yolcu", "feryat", "eller", "affetmem asla seni", güller ağlasın", sonbahar rüzgarları", "sarsam seni gül dudaklım", "liseli kız", "mazideki aşk" bulunuyor.
  18 kasım 2000 yılında öldü.
 • cok sesli turk hafif sanat muzigi denen meretin mucidi. boyle aciklamisti muzigini kelebek'e verdigi bir roportajda.
 • hos sada albumu ile cok buyuk satis rakamlari yakalamistir. atlantic records bu albumu amerika ve bazi ulkelerde de yayinlamistir.
 • (bkz: eller eller)

hesabın var mı? giriş yap