şükela:  tümü | bugün
  • az önce şahsıma aşağıda ilettiğim sms'i gönderen, muhtemelen yapı kredi bankasına benzeyen bir isim bulup insanları dolandırmaya çalışan kişi/kişiler.

"sayın sicparvismagna, yaptırmış olduğunuz sigorta poliçenizin yıllık kullanım süresi dolmuş olup 408.00 tl karşılığında otomatik yenilenmiştir. yenileme istemiyorsanız 05********* numaradan müşteri temsilciniz buse a**** ile görüşebilirsiniz. sağlıklı günler dileriz. ykb group"

şimdi, bu mesajın sonunda yer alması gereken mernis numarası nerede? yok.
    ben zaten sigorta şirketinde çalışıyorum, neden böyle adı duyulmamış bir yerden sigorta yaptırayım?
    madem sizden bir poliçem var, hangi ürün olduğu neden yazmıyor?
    yine madem sizden bir poliçem var, poliçe numarası nerede?

bu soruların yanıtları olmadığından dolayı, dolandırıcı olduğunu düşünüyor ve aşağıdaki soruyu soruyorum;
    bu firma benim isim ve soyisim bilgilerimi nereden biliyor?
    acaba gsm operatörüm bilgilerimi bir şekilde kendisine satmış olabilir mi?

amacım hiç bir firmayı karalamak değil. internette araştırdığımda böyle bir firmaya rastlamadım. bana mesaj ile ilettikleri cep telefonu numarası da sürekli meşgul olduğu için ulaşamıyorum. eğer bir şekilde kendilerine ulaşabilirsem ve dolandırıcı olmadıklarını ispatlayabilirlerse bu entryi güncelleyeceğim.
    o zamana kadar, size de benzer mesaj ulaşması durumunda iplememenizi öneriyor, iyi günler diliyorum...