• ks. yapı kimya sanayi
  • gayrimenkul yönetim hizmetleri veren şirket.

web sitesinde tarihçe bölümünde şu bilgiler bulunuyor :

--- alıntı ---
    yks yapı kredi bankası’nın 60 yıllık kurumsal gücü ile koray inşaat’ın 30 yıllık bilgi ve deneyiminin birleşmesi sonucunda 1988 yılında kuruldu. kuruluşundan bu yana tesislerin yönetim hizmetlerini üstlenen yks, " tesis yönetimi " kavramının ülkemizdeki öncü kuruluşlarından birisidir.

yks’nin kuruluşundan bu yana sözleşme yenileme oranı % 89'dur.

yks yöneticilerinin, yks bünyesinde çalışma süreleri ortalama 10 yıldır.

--- alıntı ---
  • yapı kredi plaza nın eli kolu durumunda olan bina yönetim şirketidir.
  • öss ygs lys şimdi de yks
  • devlet büyüklerince lise gençliği için düşünülen yeni hipodrom.
  • gençlik çürüten eğitim sistemimize kazandırılan yeni sınavın adı.

bakalım daha kaç nesil heba olacak birilerinin aklını başına alıp mantıklı ve sağlam temeller üzerine inşa edilmiş bir "sistem" meydana getirmeleri için. her yıl ayrı bir skandal aq.
  • daha kötüsü oluyormuymuş? derken olduğu sistem. şu an sistem gayet iyiydi, her sınav ayrı yapılıyordu, çocuklar bol soru ile kendi bölümlerine özel ayrı günlerde ölçülüyordu, her bilgi puan demekti. şimdi ise 10 sene önceki sistemden bile rezil hale gelmiş durumda. yine lisenin önemi ortadan kalkmış oldu. ortaokul bilgisiyle üniversiteye girecek insanlar.
  • tek yaptıkları kurulu olan sistemi yıkıp daha kolayını getirerek eğitim düzeyini ve kalitesini giderek düşürmeleri bakalım ilerde daha neler görücez
  • tek sınav biçiminde yapılması yönüyle ösys'den iyi olan ancak teog misali kolay sorular sorulacagından o kadar da iyi olmayan, leş bir sistemdir.

( ösys sisteminde 2 sınav çoğu öğrenciyi gerçekten yoruyordu. insanlar ygs'ye girdikten sonra hafiften salmaya başlıyordu. bu yüzden ösys'de ki çift sınav sistemini kötü buluyorum.)

sınav sistemleri öğrenci elemek için vardır. maşallah bizim ülkede elemekten çok "herkes kazansın" mantığı var. umarım bu berbat mantıktan bir an önce kurtuluruz.
hesabın var mı? giriş yap