• breaking bad 'de jesse'nin sıklıkla kullandığı kelimedir.
  • ing. (önceden zencilerin; şimdi ise gangster olmaya çalışan, hiphopçu vb gençliğin kullanımı bir kelime)

i. "your" (senin) kelimesinin kısa söylenimi: "yo momma".

ii. "selam", "hey" gibilerden dikkat çekme sözü. hiphop şarkılarının başındaki "yo" budur. rocky de kullanır bunu. anladığım kadarıyla doğu sahili (filadelfiya? bir rivayete göre italyan göçmenler) merkezli bir kullanımdır, harlem'den çıkan rap müzik yoluyla zenciler arasında yayılmıştır vb: "yo adrian"

iii. bizim "ya", "yani" gibilerden, cümle başında ve sonunda kullanılabilen, dikkat çekme, vurgu yapma vb amaçlı, bir ünlem. "hey, shut up yo."
  • aydın ve denizlinin köylerinde defa anlamında kullanılır.

-iki yo gittim geldim ama birşey çıkmadı. = iki defa gittim geldim ama birşey çıkmadı.
  • jesse pinkman'ın yaratıcı telesekreter mesajının girişi ve onu jesse yapan iki kelimeden biri.
    yo yo yo!
    diğeri için,bitch.
    gerekli vurgu ve tonlama baz alınarak söylenmeye çalışıldığında stresi azalıyor
  • yoyo 'nun kare kökü...
  • bir link veya fotoğrafı telefonda herhangi bir yerden kopyalayın. daha sonra yo'ya girip göndermek istediğiniz kişinin üstüne basılı tutarak gönderin. ve fotoğraf / link karşıya yo olarak gönderilir ve tıkladığında direkt olarak açılır.

ne kadar iyi bir app olduğunu yatırım aldığı günden beri takip ederek öğrendik. keyifli 30+ kişi civarında bir network'umuz var.
  • eskiden yapılan telefon çaldırma eylemi gibidir. bi selam çakmak, bir göz kırpmaktır. arada arkadaştan gelen yo! efekti iyi gibidir.
  • hey yo! seklinde kullanilir.
  • "lan oğlum naber lan, özlemişim lan" cümlesindeki sevecen olmaya çalışan lan'lar yerine geçmektedir. ki son zamanlarda dizilerde de öyle çevirilerini görebiliriz (yanılmıyorsam bkz: breaking bad)
  • çince "var" anlamına gelir. bir çinli size evet manasında kafa sallayıp "yo" derse şaşırmayın.
hesabın var mı? giriş yap