• şarkıyı dinlemedim, şarkıcıyı tanımam ancak kendisine ve eserine büyük haksızlık edildiğini düşünüyorum. "ben zurna mıyım?" diye sorarken aslında hamlet'in "ben flüt müyüm?" sorusuna gönderme yapmış bana kalırsa. hamlet sorusuna aldığı "hayır! haşa! ne haddimize!" tarzı cevaplar üzerine "öyleyse ne diye beni çalmaya kalkıyorsunuz?/ne diye beni oyuna getiriyorsunuz?" der. [ing. play: çalmak, oynamak]

belli ki adı geçen şarkıcı da kendisiyle dalga geçenlere shakespeare'e gönderme yaparak cevap vermek ve "aslında herşeyin farkındayım" demek istemiştir - daha amiyane tabiri için bkz: bonus kafa kadir inanır'ın "başından beri herşeyi biliyorum ulen" söylemi - ama derdini anlatamamıştır.
  • normal bır yasam formunda hayatınızı ıdame ettirirken ne kadar sinirli olursanız olun bir anda tüm stresinizi alan bir laf bu. gerçekten de ismail yenikaramürselsepeti arkadaşımıza daha bi acımayla bakıyor ve onu evrim sürecinde aynı basamakları tırmandığı ornitorenk bacağıyla başbaşa bırakıyoruz.
  • (bkz: retorik soru)
  • ontolojik bir soru.
  • türk düşünürü ismail yk'nın ünlü ressam magritte'in bu bir pipo değildir önermesiyle yaptığı çıkışa karşı geliştirdiği tez. hatırlanacak olursa magritte, bu önermeyi bir pipo resminin altına yazmıştı. ismail yk'de zurnalığıyla ilgili kuşkusunu böylece dillendiriyor işte. wembley stadına ayak basan ilk türk futbolcusu abdülkerim durmaz'ın futbol ortamlarındaki nahifliğinin sanat ortamlarındaki karşılığı olarak da değerlendirebiliriz bunu. hatırlayacak olursanız şöyle bir şeyler demişti abdülkerim: " -wembley' e çıktık böyle bir sürü yaşlı kadın filan, kontlar, baronlar, dükler gelip elimizi sıktılar..allah allah ne oluyo dedik, maça mı çıkıyoruz nereye çıkıyoruz anlamadık"
  • kuzenimle, orda, yok "ha" diyor yok "he" diyor diye diye dunyanin en gereksiz tartismasina bir son vermemizi ve birbirimizi bicaklamamizi geciktirmis soru. ama bize gore bir cevap..
  • ek$i sozlugun format disi entrylere isyan edisi.
  • şarkıda kendisini telefonla arayıp "nerdesin" diye soran babasına, "burdayım baba" demesinden daha saçma olmayan bir laftır.

konumuz olan lafa gelincede : (bkz: insanin kendini bilmesi gibisi yoktur)
hesabın var mı? giriş yap