• göte giren şemsiye açılmaz tabirinin vücut bulmuş halidir.
  • şemsiyenin girip içeride açılması o anın vücut diliyle ört bas edilmesi şeklidir.
  • 5 bira 3 tabak mısıra 142 lira verip bunu yediremeyen kişinin sergilediği davranış biçimidir.

aynı şeyi evinde tek başına içsen zaten ortalama 70 80 lira gidecekti. mekanda arkadaşlarına birlikte eğlenip, masana hizmet ettirip,belki müziğini dinleyip, muhabbetin dibine vurduğun bir gece. evinden fiyat olarak tek farkı 80 tl.

üzeyir evinde iç yavrum.
  • asabi ve saçma sapan tripli davranmaktan iyidir.

olan olmuştur artık, o para cepten çıkmıştır.
    ee yiyen içende sensin neticede.

anın mutluluğunu yaşamaya çalışmak en güzeli.
  • kendi açımdan baktığımda gördüğüm en güzel tespitlerden biri. ben de öğrenciydim fakat okul bitmeden memur oldum. ogrenci arkadaşlarıma bir iki bira ismarlardim arada. yüklü bir hesap gelirdi bazen moralim bozulurdu ama neşeli çalışırdım. o kadar girdi bari su yaptığım mallığı unutayım diye.
  • sanırım o sırada beyin vücutta dinlenmeye çekiliyor, geriye ne kaldıysa o devam ediyor geceye. (bkz: ebleh)
  • (bkz: acıyı bal eyledik)
    derin bir mesaj kaygısı içeren hareket.

ödeyici, ödedikten sonra çok mutlu görünürki, hesabı ödenenlere, yüklü hesap ödemek insanı çok mutlu eder, lütfen artık siz de ödeyin çok mutlu olun mesajı vermeye çalışmaktadır.
  • biranın 20 lira olduğu mekan, üç bira içip beş biraya ne vereceğini hesap edemeyen üzeyir ve beş birada üç tabak mısırı birlikte yediği sikindirik arkadaş... bence asosyal takıl üzeyir, böyle götlerle dolaşacağına olduğun gibi davran
  • tarihe baktim güncel yani fiyat da güncel. ee hesap normal gelmiş kardeş, evde içseniz aşağı yukari 100 lira tutacakmış aradaki fark da mekan için olsun demi ama...
hesabın var mı? giriş yap