• hazır tercihler yaklaşmışken biraz yiü konuşalım 80 kişilik dönemde 30 kişiyi büte bırakan ,çıkmışı olmayan , 3 katlı üniversite demeye bin şahit istenen kendimi para verdiğim ama denek gibi de kullanıldığmı hissettiğim üniversitemdir. yazacak ey türk gençliğine sesleniyorum yazmadan önce tekrar tekrar ve tekrar düşünün yiü tıp fuck
    hemen küçük bir güncelleme birazda para konuşalım . okula kayıtta peşimde %10 indirim vaatlerini okula kayıt yaptırdıktan sonra %5 e düşürmeleri yine başta 90 ortalamaya %50 başarı bursunun 95 ortalamaya yükseltilmesi (95 ortalama yapacak değiliz bea kardeşim sınıfı geçelim yeter valla ) ama yine de isyan edelim biraz . kısaca sen seversin yalanı yiü ama inan ben sevmiyorum. yarın bir büt açıklansın daha neler yazıcam sana yazımı kışa çeviren yiü
  • üniversiteymiş. hem de ankara'da. ilk kez duydum.
  • ankara'daki bu üniversitenin rektörü orhan canbolat, roche davasında "ihaleye fesat karıştırma" suçundan 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan açılan davanın, zaman aşımından düşürülmesine karar verildi.

istanbul cumhuriyet başsavcılığı, 2004 yılında aldığı bir ihbar üzerine ssk'ya fahiş fiyatla ilaç alımı iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma sonucunda, ssk ve roche ilaç firmasının yöneticilerinden oluşan sanıklar hakkında dava açmıştı.

iddianamede, eski roche müstahzarları sanayi aş genel müdürü faruk yöneyman, ssk ilaç ve eczacılık dairesini eski başkanı hülya özdemir ve ssk sağlık işleri eski genel müdürü, yüksek ihtisas üniversitesi rektörü prof. dr. orhan canpolat'ın da aralarında bulunduğu 18 sanığın ''görevi kötüye kullanmak'' ve ''ihaleye fesat karıştırmak'' suçlarından cezalandırılmaları talep ediliyordu.

bir kişi, yüz kızartıcı bir suç iddiasıyla mahkemede yargılanmaya devam ederken, galiba sadece güzel yurdumuzda bir üniversitenin kurulması vazifesi ile "kurucu rektör" olarak görevlendirilir.
  • tip fakultesine ogrenci aldigi ilk sene kontenjanlarina tam burslu olarak yerlesen ogrencilere 6 yil boyunca yilda 8 ay 2.000 tl cep harcligi(!) vermeyi taahhut etmis universitedir.
    burayi tam burslu tercih edenlerin basina imparator kusu konmus herhalde
  • yeni açılan hiçbir tıp fakültesini tercih etmemenizi önermek istediğim başlıktır.
  • bir üniversite.
  • paralı ise kesin hukuk fakültesi vardır.
  • --- spoiler ---

2547 sayılı yükseköğretim kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere kurulan ve kamu tüzelkişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

02/08/2013 tarih ve 28726 sayılı resmi gazete'de yayımlanan 6495 sayılı kanun'un 11 inci maddesi ile yapılan değişiklik ile "yüksek ihtisas üniversitesi" kurulmuştur.

rektörlüğe bağlı olarak;
    a) tıp fakültesi,
    b) sağlık bilimleri fakültesi,
    c) spor bilimleri fakültesi,
    ç) yabancı diller yüksekokulu,
    d) sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu,
    e) meslek yüksekokulu,
    f) sağlık bilimleri enstitüsünden
    oluşmaktadır.
    --- spoiler ---

http://www.yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/
hesabın var mı? giriş yap