şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yunanistan’ın fiilen işgal ettiği türk karasularında sadece asker bulundurmakla kalmayıp yeraltı ve yerüstü kaynaklarından da faydalandığının ortaya çıkması durumu. ahmet takan bugünkü yazısında bahsetmiş. tabii biz hep 50 liralık aldığımız için bizi etkilemiyor bu durum.

    --- spoiler ---

    akp iktidarı döneminde 2015 yılında taşoz adası'nın 6 millik türk karasuları içinde petrol arama çalışmalarına başlayan yunanistan, 31 metre gibi derin sayılamayacak bir mesafede açtığı 7 petrol kuyusunun sayısını 2017 yılında 11'e yükseltti. yunanistan, türk karasularında bulunan 11 petrol kuyusunda günde 3 bin 823 varil ham petrol çıkartıyor
    --- spoiler ---.
  • lan gerizekalı thasos adasının türkiyeyle ne alakası var? türkiye karasularına onlarca km uzak! adam mı kandırıyorsunuz? akplilerden bir farkınız yok amk.
  • thassos 1912 balkan savaşında gitti yunanistana. türkiyenin hiçbir koşulda hak iddia edemeyeceği bir yer orası. lozan mozan alakası yok. salak salak şeylere inanıp yorum yapmayın. yunanistanın yunanistan karasularından petrol çıkardığı yerdir. konu kilit.