• "ben sana doktora yapamazsın demedim, insan evladı olamazsın dedim" vecizesinin ilk kısmını da olumsuzlamak için katılacağım kampanyadır.
  • az önce katıldığım kampanyadır. bu şerefsizlerle anladıkları dilden mücadele etmek gerek . gammazcılıksa gammazcılık , paralellikse paralellik amına koyim .
  • soas'tan doktoram var diye cv parlatıp ortalıklarda yalan atarak gezen bu akit'in soas'tan ancak s.ktirname almış olduğunu cümle alem öğrendiği için bu kampanya başarılı olmuştur.

ha bu durum akitler ve tayyibanlar için bir fark yaratır mı tabii ki yaratmaz. onların hayatları benzer yalanlar üstüne kurulu zaten. ama bu tekmeci akit soas'ın kapısından bile giremez artık. varsa bir itibarı yerle bir oldu bugünden sonra.
  • ıngilizcesi yeterli olan arkadaşların e-postalarını kendileri yazarsa daha iyi olur diye düşündüğüm kampanya. herkesin aynı mesajı yazmasından daha iyi olur kanımca. saygı çerçevesini bozmadan rahat rahat yazabilirsiniz,türkiye değil orası işe yarar.
  • yerkel'in soas'ta doktora ogrencisi oldugunu ogrenince okulun cesitli birimlerine, bolum baskanina ve akademik danismanlarina email attim, ve arkadaslarima da aynisini yapmalarini tavsiye ettim. okuldan atilsin, doktorasi elinden alinsin, vs. bir sey bekledigimden degil, en azindan sadece bilgileri olsun diye. su ana kadar bir kisiden bu konuda cevap geldi, yerkel'in sadece 2010-2011 doneminde soas'a kayitli oldugunu ve su anda kayitlarinda boyle bir ogrenci olmadigini soyluyordu. bazi arkadaslarim gene de email atacaklarini soylediler, bence de mail atmaya devam etsin insanlar cunku:

soas ozelini bilemiyorum amma velakin ozellikle ingiltere universitelerinde ve avrupa'daki bazi ozel universitelerde ciddi bir mali kriz soz konusu uzun zamandir. bu yuzden parayi bastirip master-doktora yapacaklara kucaklarini ardina kadar acmis durumdalar. akademik bir becerisi olmadigi hatta dogru duzgun ingilizce bilmedigi halde isim olarak prestijli kurumlara parayi bastirip da kabul edilmeyen neredeyse yok gibi... yerkel gibi abiler denizde kum misali, ceplerine doldurulan nereden nasil aldiklarini bilemedigimiz ancak tahmin edebildigimiz burslar ile isim yapmis okullarda, isim yapmis danismanlar altinda bir sekilde yuksek lisans, doktora filan yapip sonra da onumuze filanca okulda okumus "buyuk adam" olarak servis ediliyorlar. en azindan bu tur kurumlara ve buralarda calisan akademisyenlere kimleri ne pahasina kabul ettiklerini gostermek acisindan mantikli olabilir email kampanyasi diye dusunuyorum. derdi universite butcesini denklemek olan yoneticilerin pek umrunda olmaz belki, lakin akli basinda hic bir akademisyen de ders verdigi ya da danismanlik yaptigi bir ogrencinin boyle bir tiynette olmasini istemez. dolayisiyla, vereceginiz rahatsizlik, bundan sonra en azindan kiminle muhattap olduklarina biraz daha dikkat etmelerini saglayabilir.
  • işe yarar umuduyla kampanyaya katılıp gönderdim e-maili. prion, arpad ve barisunver'e teşekkürler.
  • sıra lisans ve yüksek lisansta dediğim kampanya.

yoksa?
  • annesine babasına da mektup gönderilerek genişletilmesi gereken kampanyadır.
  • türkçe tercümesinin de yapılması gereken e-postadır.

yusuf yerkel de anlasın e-posta'nın içeriğini.
  • bebeler, okul aciklama yapmis, kayitli ogrencimiz degil diye. email yagdirmaniza gerek yok. baska yerlere emailler atin, yaptirimi olur. mesela basbakanliga, cumhurbaskanliginia..saka la saka; basbakani halkini azarlayip tokatlayan ulkenin basbakan musaviri de boyle olur zaten.
hesabın var mı? giriş yap