• bu sesin en akılda kalıcı olanı benim için tom ve jery de jery nin aniden arkadasında tomu gördüğü anda çıkardığıdır. yarılma sebebidir.

(bkz: unutulmayacak çizgi filmler)
  • sıvı gıdalar ve narenciye familyasında sesi beş metreden duyabilirsiniz.
  • bazı insan hiç umursamıyor bunu ama bazı insanlar da tahammül edemiyor.

bir de ben kendimden keşfettiğim kadarıyla tanımadığım, hayatıma sokmadığım insanların yutkunma sesine tahammül edemiyorum. midem ağzıma gelecek kadar tiksiniyorum, bazen televizyon reklamlarında falan soğuk icetea'nin, buzlu kolanın ne kadar lezzetli olduğunu betimlemek için glup diye yutkunma sesi verirler veya özellikle pandemi dönemi zoom yayınlarında falan çay içip glup yapanları duydukça kulağımdan kan geliyor. ancak hayatımdaki insanların, sevdiklerimin yutkunma sesi o kadar dokunmuyor. bir de bazı insanın yutağı çok ses yaparken bazı insanınki hiç ses çıkarmıyor. bunlar hakkında sözlükte hiç konuşulmamış olması çok tuhaf hakikaten.
  • su içerken ki yutkunma sesi hic çekilmez... bir de uyumadan önce lakır lakır içen biri oldu mu işeyesim gelio awq
  • sma hastası bebekler yutkunmayı bile bilmiyorlar. tükürükleri cihazla ağızlarından çekiliyor. burunlarından veya mideden direkt besleniyorlar.
    instagram sma hastası bebeklerin kampanyaları ile doldu taşıyor. bol takipçili hesaplar, instagram fenomenleri, çareyi paylaşımlarını yoruma kapamakta buluyorlar.

lütfen siz de bir bebeğin sayfasını takip edin. ailelerin neler çektiğini görün. bir çok aile sosyal medya kullanmasını bilmediği için kampanya yürütemiyor. bir bebeğin hayata tutunmasına vesile olun.
hesabın var mı? giriş yap