• --- spoiler ---

kocan kocam, çocuğun çocuğum olacak, kafa derin kemerimi süsleyecek
    --- spoiler ---

gibi replikleri olan dizi. gerçekten sevgili senaristler, günlük hayatınızda yaşadığınız ne gibi sorunlar sizi bu tip şeyler yazmaya yöneltiyor.
  • araba kullanırken cep telefonu ile oynaşmanın insanların hayatlarına mâl olabileceği mesajı veriyor gibi yaparken, gizli gizli, "paran ve politik gücün varsa her türlü pisliği yapabilirsin" mesajı veren zorlama senaryolu dizi. başkalarının zarar görmesini göz ardı etmenin aşk olduğu safsatasını insanların beynine kazıyan, toplumdaki antisosyal insan sayısını arttırma potansiyeli olan başka bir utanç kaynağı.

cezaevinde çalıştığım zaman hatırladığım bir dava vardı. hayatını, şiddet gören kadınların avukatlığını yaparak geçiren bir kadın, kendi oğlu döverek karısını öldürdüğünde, o kadının* suçlu olduğunu ve oğlunun kurban olduğunu söylüyordu. inanamamıştık hem psikolojik danışmanlar hem de cezaevi yöneticileri. bu evlat sevgisi değil, antisosyal bir sahiplenmeydi sadece. başlıkta adı verilmiş dizideki aristokrat aile üyeleri de aynı özellikleri gösteriyor.

araba kullanırken, emniyet kemerini çözüp seyre devam ederken, eğilip cep telefonuna ulaşmaya çalışıyor ve kırmızı ışıkta geçip birisine çarparak ölmesine sebep oluyorsan, katilsin arkadaş. hatta, arabada o telefonu eline alıyorsan, durma kıçına da sok. ne oluyor o telefonu alınca, açınca hiç anlamayacağım...
  • yuvadaki düşmanın aslında mağdur olduğu dizi. ben hemşirenin yerinde olsam o yasemini öldürürdum. telefonu da götüne sokardim.
  • dizinin adının ivedilikle düşmanımın yuvasında olarak değiştirilmesi gerekmektedir.
  • sen günlük dizi olacak şeyi gelip de prime time'da yayınlarsan böyle ortaya piyes çıkar işte...

aslı tandoğan ve ece çeşmioğlu'nun dizi batırmaları da meşhurdur, nebahat çehre ise canımız her şeye rağmen... bu dizi bitsin ve acil ufak tefek cinayetler'e transfer olsun. bak sen o zaman gör gümbürtüyü!
  • bokum gibi dizi, 5 dakikada iğrendim diziden. kötü ve ağır makyajlar, olmamış oyunculuklar, kağnı hızında ilerleme vs.
  • az once 5 dakikasina denk geldim. kemoterapi sebebiyle saclari dokulen kadinin masallah kaslari kirpikleri gayet gur bir sekilde duruyor. onu bi duzeltmekle ise baslayabilirler.
  • dadı olan kız , evin erkeğini baştan çıkarmak istediği zamanlarda gömleğinden bir düğme açıyor. hep ama
  • (bkz: ece çeşmioğlu)
    (bkz: pamir pekin)

bunların hiçbir projesinin tutmamasına rağmen hala yapımcılar, senaristler neden kendilerine başrol vermektedir anlamak mümkün değil.
  • daha ne kadar kötüsünü yapabilirler dememe sebep olmuş dizidir.
hesabın var mı? giriş yap