şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: burası karışacak vaziyet alın)
  hayırlı olsun müdürüm, selam ve dua ile.

  başlık başa..

  16 haziran 2020 tarihi itibari ile istanbul'un yeni emniyet müdürüdür. kendisi adana emniyet müdürü iken, istanbul' a atanmıştır.
 • istanbul’un yeni emniyet müdürü.

  özgeçmişi: “1964 yılında çanakkale’de doğdu.
  1983 yılında polis kolejinden, 1987 yılında polis akademisinden mezun olarak sırasıyla gaziantep, diyarbakır, istihbarat daire başkanlığı, ankara, ordu, mardin ve bolu emniyet müdürlüklerinde çeşitli birim ve rütbelerde görev yaptıktan sonra 2011 yılında 1. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesine terfi ederek teftiş kurulu başkanlığında polis başmüfettişi, içişleri bakanlığının 26.10.2016 tarihli kararnamesi ile muş il emniyet müdürü olarak olarak görev yaptı.

  içişleri bakanlığının 27.12.2018 tarihli kararnamesi ile adana il emniyet müdürü olarak atandı. 16 haziran 2020 tarihinde ise istanbul il emniyet müdürü olarak atandı. balıkesir nüfusuna kayıtlı olup evli ve 2 çocuk babasıdır.”

  kaynak
 • t: 1999 yılında yapılan bir haberde karşımıza çıkan emniyet memuru.

  --- spoiler ---
  telekulak operasyonunda görevden alınan polislerin sayısı bir düzineye tamamlandı. ankara emniyet müdürlüğü istihbarat daire başkan yardımcısı mehmet gümüş de dün görevden alındı. telekulak soruşturması çerçevesinde, ankara emniyet müdürü cevdet saral, yardımcısı osman ak, istihbarat daire başkanı sabri uzun, istihbarat müdürü ersan dalman ve yardımcısı zafer aktaş'la birlikte toplam 11 görevli, izinsiz ve keyfi izleme yaptıkları gerekçesiyle açığa alınmıştı. mehmet gümüş de dün, başka bir göreve atanmak üzere emniyet genel müdürlüğü emrine verildi.

  hürriyet'in, ‘tele-şok’ manşetiyle ortaya çıkardığı telekulak skandalına el koyan ve ‘dinleme çetesi’ kurdukları iddiasıyla soruşturma başlatan ankara dgm cumhuriyet savcısı nuh mete yüksel, ilk aşamada ifadesini alacağı emniyet görevlilerini belirledi.

  içişleri bakanı sadettin tantan tarafından görevden alınan ankara emniyet müdür yardımcısı osman ak, ankara terörle mücadele şube müdürü ersan dalman, ankara organize, silah ve kaçakçılık şube müdür yardımcısı zafer aktaş'ı dgm ifadeye çağıracak. savcı yüksel, soruşturmayı tck'nın 313. maddesindeki, ‘cürüm işlemek için teşekkül oluşturma’ suçundan yürütüyor.
  --- spoiler ---
  kaynak
 • istanbul emniyet müdürlüğü görevini, görev yaptığı dönemde altında çalışan müdürlerin skandallarına rağmen 5 sene devam ettirmiş (bkz: mustafa çalışkan) dan devralmış 1. sınıf emniyet müdürü.
 • böyle bir üst düzey bürokratik göreve getirilmesine çok şaşırdım. şaşırmamın sebebi ise çanakkaleli olması(medyanın yalancısıyım belki değildir). bu ülkede böyle pozisyonlara bir balıkesirli, bir çanakkaleli, muğlalı, aydınlı, manisalı, getirildiğini hiç görmedim.

  siz hiç bu saydığım illerden bir bakan, bürokrat, daire müdürü gördünüz mü son 20 yılda? çok nadir. sizce kasıtlı bir durum mu var? hayır. bu saydığım illerin insanları öyle çok mücadeleci, hemşehrici, yırtıcı, kurnaz, tuttuğunu koparmadan bırakmayan, kavgaya müsait tipler değillerdir. genelde huzurlu bir ailede güven içerisinde doğdukları şehirde gelecek kaygısı olmadan iyi şartlarda büyürler, göç etmezler, sadece okul ve askerlik için ailelerinden ayrılırlar. hayırlısı olsun diyelim.
 • kızıyla arkadaş olduğum için gıyabında tanıdığım, istanbul gibi bir yere getirilmesine gerçekten şaşırdığım biri. çünkü ; bildiğim kadarıyla akp’li biri değil, ülkücü cenahtan birisi. yükselişi de çok hızlı oldu. muş/adana ve daha 2 sene bile dolmamışken istanbul. bu gidişle emniyet genel müdürlüğünde görebiliriz ileride kendisini.
 • tanım; yeni istanbul il emniyet müdürüdür.

  1999'da fetö ile ilgili hazırlanan raporda imzası bulunuyordu

  zafer aktaş, istanbul emniyet müdürlüğü'ne atandı. tarihler 1999’u gösterirken çok kritik bir görev üstlenen çekirdek bir ekibin üyesi olan zafer aktaş’ın, o ekiple birlikte hazırladığı rapor, türkiye’nin yakın tarihinde kirli işler yapan terör yapılanmasını resmî olarak ilk belgeleyenler arasındaydı.

  o yıllarda fetullah gülen’in devletin birçok kurumundaki yapılanması ile ilgili emniyet genel müdürlüğü bir araştırma başladı. ankara emniyet müdürlüğü’nden özel bir rapor hazırlanması istendi. ankara emniyetinde oluşturulan çekirdek bir kadro, 1 aylık bir çalışmayla ‘fetullah gülen ve ışık tarikatı’ adında 46 sayfalık bir rapor hazırlandı.

  raporda zafer aktaş’ın da imzası bulunuyordu. 19 mart 1999 tarihinde tamamlanarak devlet güvenlik mahkemesi’ne sunulan raporda fetullahçı terör örgütü’nün (fetö) devletin en kritik kurumlarında nasıl örgütlendiği ve nihai hedefinin ne olduğu yer alıyordu. raporda fetullah gülen’in yapılanması ‘dini motifli siyasi hedefli bir terör örgütü’ olarak adlandırılıyordu. bu tespit o döneme kadar bu resmî olarak yapılmış ilk ve en net tespit olarak öne çıkıyordu. terör örgütü lideri gülen, bu rapordan hemen iki gün sonra 21 mart 1999 tarihinde ‘tedavi’ gerekçesiyle abd’nin yolunu tuttu. bir daha da dönmeyecek şekilde silahlı terör örgütünü oradan yönetmeye başladı.

  21 polis hedefe koyuldu

  raporu hazırlayan dönemin ankara emniyet müdürü cevdet saral, istihbarat şube müdürü ersan dalman, istihbarattan sorumlu yardımcısı osman ak, kom şubesi’nde görevli mahmut çorumlu ve şube müdür yardımcısı zafer aktaş’ın da aralarında yer aldığı 21 polis, ‘telekulak’ soruşturması kapsamında hedefe kondu. bazı polisler açığa alınırken, birkaçı da sürgüne gönderildi. bu polisler uzun yıllar yargılandı.

  zafer aktaş, bu süreçte 1999’da emniyet teşkilatındaki paralel yapılanmayla alakalı rapor hazırlayan grup içerisinde yer aldığını açıklayarak, ardından terörist başı fetullah gülen'le ilgili devlet güvenlik mahkemesine suç duyurusunda bulunduklarını söylemişti.

  ardından yaşadıkları süreçle açıklama yapan zafer aktaş, türkiye'nin değişik kentlerinde görevlerde bulunduğunu paylaşmıştı. alıntıdır.

  ödüllendirme için geç bile kalınmıştır.
 • şimdi menzilciler düşünsün...
 • selam ve dua ile gelenlerden değildir. fetöyü 1999 yılında deşifre eden raporların altında imzası olduğundan yıllarca istifaya zorlanmış, kıdem alması gereken yerlerde yine bu rapordan ötürü kıdem alamamış, sürgün noktalarda görev almıştır yıllarca. akp fetö arası açıldığında ilk akla gelen isimlerdendir ve fetö ile yapılan savaşta en güvenilen isimlerden olmuştur geçmişte rapor yüzünden yaşadıklarından ötürü. akp kökenli değildir.. ataması ise ödüllendirme değil zamanında yanlışa yanlış demesinden ve doğruları savunmasından ibarettir.