şükela:  tümü | bugün
 • hayatınızın durduğunu hissettiğiniz zaman, nereye olduğunu bilmeden ilerlemek için yapılan şeydir. ne yaptığınızın hiç bir önemi yokur, yaşarsınız, gezersiniz, bilgisayar kullanırsınız, internetten çıkmazsınız, çalışırsınız, işe gidersiniz, işten gelirsiniz... ama aklınız hep hayatınızın durduğu noktada kalmıştır. bilirsiniz ki tek yaptığınız zaman geçirmektir... zaman akar akar akar ve geçer ilerlemiş gibi olursunuz ama ilerlememişinizdir aslında sadece zaman geçirmişinizdir.
 • hayırlı gecirmek lazımdır çünkü zamanı gecirirken aslında zaman bize gecirir.
 • geçirmek bir zamanı can sıkıntısının dört bir yanı sardığı yalnızlık saatlerinde ne kötü.kasvetli havalardan nefret ederim üstelik.boyumdan büyük sorunlarım var hepsinin üstüne.ayrıca onları düşünecek halde değilim.yorgun,bezgin,bitkin,kırgın ve çaresizim.bu yerler bana göre değil.ben buraya ait hiç değilim.beni tanımlayan hiç bir şey yok etrafımda.dört duvarlı boşluklarda esirken mahkumları çok daha iyi anlıyorum.zamanın göreceli saçmalığı çok acımasızmış.mutluluk uzak.huzur kayıp,hayaller çaresizlikle örtülü.böyle bir ruh haliyle bu şartlarda zaman geçirmek cidden çok kötü.
 • hayatın anlamı gibi geliyor bana. uydurduğumuz tüm meşgaleler, hissettiğimizi sandığımız tüm duygular, gördüğümüz geçirdiğimiz hayatlar hepsi hayatta kalmak için bir yerde. yarın gelsin diye uğraşıyoruz. son yarın geldiğinde de ölüyoruz. en iyisini de yaşasan en kötüsünü de gidiyorsun sonunda. o kişi gelmiş mi gelmemiş mi bir önemi yok yani. gelse de sonunda bitecek, gelmese de sonunda bitecek her şey. bazen ne yaptığının farkına varıyorsun sadece. zaman geçirdiğinin farkına varıyorsan hayattan sıkılmışsın dostum. zamanının sonuna kadar zaman geçir...

  http://www.youtube.com/watch?v=t7elehjpvns
 • hayati kose gonderinde yasamaktir.
 • çok uyusak da geçse..
 • kelkit ayrıca briç partilerine de katılırdı. şile'de kağıt oyunu sadece kahvelerde oynanmaz, her platformda oynanır. hem küfürlü yakın ilişki, hem zaman öldürme, hem fazla konuşmadan bir arada bulunma. kumar masasının çoğu diyaloğu beyinden değil omuriliktendir, otomatiktir. belki seks de sıkıntıdan, zaman geçirmek ve kendinden kurtulmak* içindir bazılarında. (bkz: şile/@ibisile)

  (bkz: eftiklenmek)
  (bkz: eğleşmek), oyalanmak
  (bkz: zaman öldürmek/@ibisile)
 • bazen zorlaşır.
 • zamanı değerlendirmek değil de, hapishanede günleri sayar gibi zaman geçirmek...
  modern ve seküler hayat bu işte. kendi ideallerindeki hayatı ballandıra ballandıra anlatırlar, en modern, en keyifli, en bilimsel yaşam onların yaşamıdır ama yaşamdan sıkılırlar. zamanı değerlendirmezler, sadece oyalanırlar. bir bakıma uyuştururlar kendilerini.
  mesela bu sitedeki
  https://onedio.com/…kesfetmeye-hazir-misiniz-902654
  reklamda yazıyordu:

  "zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız! tv+’ın zengin dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?"

  evde kal, evde hayat var dedikleri de, filmler, diziler...

  hayat dediğimiz bu olmamalı. insanlar resmen uyuşturulmuş gibi...