• nişantaşı nda yeni açılan mekan. pastane ürünleri satıyor. yabancılara isim hakkı ödeyeceğine mekanın dekoruna para harcanmış. nişantaşı şıklığına yakışır simit çayevi tadında. kahve dünyası başardıysa bizde yaparızın azmi ile sergilenmiş girişimcilik. yargıcı ile mango nun karşısında.
  • adını şu an vermek istemediğim anneli bebekli bir mail grubunun çoğu buluşmasının yapıldığı mekan. nişantaşı'ndaki de bağdat caddesi'ndeki de bana çok uzak olduğu için gidemedim hiç. buradan seslenmek istiyorum beni duyacağını bildiğim sevgili annelere; rica ederim başka yerlerde de buluşun da biz de gelebilelim.
  • evdeki paket servis monusunde su anda 40'tan fazla (saymaktan sikildim) sicak/soguk icecek olan kahve (ha bunlarin 15'i kahve 15'i de cay cesidi).

elestiri tamam da, isin bir de dayanagi olsun.

hazir market urunu gorundugu kadariyla cola ve turevleri ile cappy meyve suyu. ha, tanidiginiz bildiginiz kendi kolasini yapan cafe coksa ona diyecek bir seyim yok. ama monusunde sadece taze sikilmis meyve suyu olarak bile 10'dan fazla cesit varken "icecek adam gibi bir sey yok" yorumu da mesnetsiz kaliyor.

merak edenler icin: cikarim yok, ama evet severek gittigim, hatta nisantasinda en sik gittigim mekan.
  • tiramisu yu güzel yapan, bir haftasonu sevgili ile gidilmesi gereken sıcak mekan.
  • sürekli göz tacizi yapıp, masadaki dolu kahvemi "boş sanıp" iki kere almaya kalkan garsonlara sahip mekan. fiyatları vs. beni bağlamaz, çok lüks bir semtte iyi iş yapıyor olabilirler, ama müşteriyi rahat bırakmayı öğrenmeleri gerek. söyleyeceklerim bu kadar hakim bey.
  • bastan cikarici tatlilar, uzerinde dusunuldugu her halinde belli farkli yemekler ve kallavi kahvaltilarin mekani.

nisantasi'nda ozenti onca mekanin icinde ozgun yer acmak hem cesaret hem zeka isi.

tarzi olan bir "kahvehane".

ikramlari da akli bastan aliyor :)
  • bugün bağdat caddesi'ndeki şubesinde kahvaltı yaptığımız mekan. iki kişi bir kahvaltı söyledik. bu kahvaltının içinde bayağı bir şey olduğu için bir tane söyledik, ama bir tane yumurta vardı. rica ettik bir tane daha eklediler. böylece iki kişi bir kahvaltıyı ve toplam 6 bardak çayı, 28,50 tl'ye getirmiş olduk. tabi amacım para lafı etmek değil, ama bu söylediğim kahvaltı seçeneği sınırsız çayla birlikte 25 lira. bağdat caddesi gibi bir yerde, tavaya kırılmış bir yumurtaya 3,5 tl almaları açıkcası çok hoşuma gitti.

ayrıca pazar günleri canlı müzikleri de var alt katta. hem dekorasyon süper, hem de menülerinin tasarımı insanda her şeyi yeme isteği uyandırıyor. ayrıca kahvaltı gayet iyiydi. diğer şeyleri de denemek için, arada nişantaşı'na uğramak lazım. umarım bozulmazlar.
  • menüsünde gün tabağı diye bir seçenek olan mekan, kısır, yaprak sarma, kek vb. toplamışlar kocaman bir tabağa, bayıldım resmen!!!
  • dekorasyonu güzel, son zamanların gözde minimal akımına inat canlı renkler kullanılmış, menü çeşitli, pastane çeşitleri zaten tartışılmaz pelit kalitesi var ne de olsa, ama ya fiyatlar? neredeyse v george veya plaza otel le yarışıyor.
  • güzel olmasına güzel bir mekan. biz de ara sıra ankara'dakine gidiyoruz. fakat fiyatlar gerçekten fazla pahalı. kalite/fiyat desen o da ortada yok. geçen bir şeyler yiyelim dedik, zaten adam akıllı bir şey yemeye kalksanız en az 30tl kişi başıya çıkıyor. ee öyle olunca da gider adam gibi işi yemek olan yerden yerim. kahveleri de iyiydi, güzeldi, fakat onlara da zam yapmışlar. amaçları nedir, neden böyle yapıyorlar anlamıyorum. elit havalarına girmeye hiç gerek yok, çünkü başta öyle değildi. ayrıca iç tasarım daha samimi duruyor, insanlar burada saatlerce oturup sohbet etmek, konuşmak, keyif almak istiyor. fakat bu fiyat politkası ile bu mümkün değil.
hesabın var mı? giriş yap