şükela:  tümü | bugün
 • şef ömür akkor'un iki arkadaşıyla bursa'da açtığı yeni lokantası. zennup babaannesinin adı, 1844 ise türkçe yazılmış ilk yemek kitabının tarihiymiş. mekanda bulunan fırında 150 yıllık ekşi mayadan ve kendi ektikleri anadolu buğdaylarından ekmek üretiyorlar. en ilgiç fikirleri ise yine anadoluda bulunan yöresel lokantaların belli günlerde geçici olarak mekanda menülerini hazırlaması. mesela mekan 3 gün boyunca karadenizden bir balık lokantasının hizmetine açılıyor. ömür akkor'un önceki lokantası badem içi gayet iyi bir alternatifken birden bire kapanmıştı, bu bursa için gerçekten iyi bir haber oldu.
 • rezervasyon için arandığında '' doluyuz, 9 gibi gelirseniz geri çevirmeyiz. '' diyen gidildiğinde küfür edermiş gibi geri çeviren lokanta.
 • dün akşam ziyaret ettik. doluydu ama bir masa erken boşalınca hemen aldılar. hizmet iyi, fiyatlar az biraz pahalı, elma suyu cappy.

  neyse biz yemeğin ortasındayken ali atay ve haluk bilginer gelip bir masaya oturdular. şef (bkz: ömür akkor) da oturdu masalarına her şeyden tattırdı anlattı. ama iyi yediler ha.

  mekanı beğendim ben. yemekler tanıdık ama az biraz değişik (bkz: vişneli kebap) kızla gidilir.
 • şef masayı donatsın (adından emin değilim) diye bir opsiyon var. 2 kişi tıka basa yiyebilir, 10 çeşit kadar meze ve 4 çeşit ana yemek ve içecek (şerbetli maden suyu gibi birşey) var. keşkek gayet başarılı. etli şehriye (ankara) pilavı var, normalde ağzıma almam ama buna bayıldım. saç kavurma gibi birşey getirdiler en son, vasat. tatlı da çok başarılı bence. genel olarak iyi fakat fiyat tuzlu bence, 2 kişiye 170 lira fazla geldi.
 • kültürel tatlar ve yeni lezzetlerin keşfi için bir kaç kez katlanılır ancak uzun ömürlü olması mümkün değil.
 • 5-6 sene evvel yemekteyiz programının şöhreti sonucu bursa’nın kaymak tabakasını bademli’de söğüşlemek için restorant açıp batan şahsın yeni keriz silkeleme operasyonu için açtığı mekan.
  ülkenin hali ortadayken insanların alım gücü bu kadar düşmüşken 2 kişiye 170lira hesap geliyormuş. valla sesli güldüm. uzun soluklu olmasını bırak 2 sene açık kalsın büyük başarı.