• gelire göre düzenlenmedikçe bir anlamı olmayacak cezalardır.
  • cezalar kekolara yönelik rahat olun
  • drift yapanlara verilen cezayı yine az buldum. drift/şov yapabilmek için trafiği kilitleyeceksin, insanların hayatlarını tehlikeye atacaksın ve karşılığı 5 bin tl'lik ceza olacak. bu orospu çocukluğunun cezası çok daha ciddi ve ağır olmalıydı. 5 bin liralık ceza parası olan için drifti daha çekici hale getirir. net şekilde ömür boyu trafikten men etmek lazım.
  • makas atanlara ceza yok anlaşılan.

edit: uyaran arkadaşlar oldu. trafiği tehlikeye düşüren hareketlerden ceza uygulanır diye.

ceza kapsamı ve içeriği aşağıdaki gibi.

trafiği tehlikeye atacak hareketler yapma, trafik işaretlerine zarar verme
    ilgili kanun: madde - 14
    ilgili mevzuat: trafik kanunu
    ceza fiili adı: tehlike ve engeller, ilgili kuruluşlar ve zabıtaca ortadan kaldırılır, bozukluk ve eksiklikler yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşça derhal giderilir, zarar karşılıkları ve masraflar sorumlulara ödetilir.
    cezası: 427 tl
    ceza kime verilir: uymayanlara

şahsi görüşüm, trafikte makas atarak diğer sürücülerin güvenliğini tehlikeye atan sürücülere, ilgili durumun tanımlaması yapılarak, en ağır cezanın verilmesidir.
  • daha kapsamlı düzenlenmesi gereken cezalardır.
    zira ülkedeki trafikte sadece çakarlı araçlar değil, emniyet şeridini ihlal eden şöförler değil, cep telefonu kullananlar değil bir sürü ceza gerektirecek unsurlar vardır.
    madem ki bir güncelleme yapılıyor bu alanda, her detay düşünülmeliydi.
    bence alandaki her ceza ağırlaştırılmalıydı.

(bkz: anne ve kızlarını yaya geçidinde ezen sürücü)
  • trafikte başkasının hayatına dolaylı yoldan kast edenler ( makas atıp drift yapanlar ) para cezasından ziyade daha caydırıcı şekilde belirli süreli trafikten men edilip aynı şekilde ehliyetlerine el konulmalıdır.
  • sinyal vermeme cezasını da 10.000 tl yapsalardı keşke.
  • çakar kullanan bilimum mercedes s serisi, volkswagen passat, audi a6, hatta ve hatta dün karşılaştığım range rover sport modellerini etkilemeyecek cezalardır.

ben bugüne kadar hiçbir çakarlı arabaya ceza yazıldığını görmedim.

isteyen gidip taktırıyor, hatta sosyal medya hesaplarında bu cihazları takanlar reklam yapıyor. üstüne üstlük çakar taktıkları araçların da plakaları açık seçik görünüyor.

yahu normal vatandaş olarak biz görüyoruz, bu cezayı kesecek arkadaşlar ne yapıyor?

gayet basit. aracın ön ızgarasından zaten kabak gibi görünüyor.

niye bu lüks araçlar durdurulup gerekli işlemler yapılmıyor?

(bkz: hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku)
  • cezalar daha fazla olsaydı daha caydırıcı olurmuş.
    ne diyelim buna da şükür!
    tanım: trafik teröristlerini caydırmada işe yarayacak cezalardır. avrupa da bu teröristlerin önüne böyle geçiyor aslında . cezalar ağır olmasa eğitim, kültür hepsi yetersiz kalır.
  • whatsapp ihbar hattının tekrar devreye girmesi lazım. akşam trafiğinde emniyet şeridinden gelip kaynamaya çalışanlardan gına geldi. sonuçta her yerde eds yok...
hesabın var mı? giriş yap