• sevmediğim biridir ama suriyeliler konusunda çok haklıdır hatta eksikliği bile vardır. suriye'de savaşmamamız hakkında haksızdır. ve hatta güçlü bir ülke olsaydıkta ıraka da girseydik zamanında zira komşularımız insan değil. yukarıda zaten vurgulamıştır bazı yazarlar niye savaşıyoruz diye tekrar anlatmaya gerek yok.
  • ırkçılık? pardon da adamlar ülkeyi işgal edecek neredeyse. sırf bir şeyler söylemiş olmak için bir şeyler söyleyen it sürüsü... ırkçılıksa ırkçılık; ben de istemiyorum. siktirsin gitsinler..
  • birkaç yıl içinde bazı şehirlerimizde olması muhtemel sosyal patlamalara dikkat çekmiş yazıdır.

eğer bu ülkeye, mazlum oldugu için misafir statüsünde kabul edilmiş birileri, kısa sürede senden daha fazla haklara ve refaha sahip olabiliyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir.

burada anlatılanın ana düşüncesi budur. ve sonuna kadar haklıdır da.
  • başlığı açan arkadaş kusura bakmasın, sikindirik kelimesi kendisinin eklemesi sanıp sözcü'nün sitesinden de kontrol etmek durumunda kaldım. gerçekten de yazmış.
    helal olsun.
  • suriyelilerin varlığından rahatsız olmayı ırkçılık sanan geri zekalıları göstermiştir.

tamam o zaman, yarın afrikadan 5 milyon mülteci getirelim türkiye'ye. karşı çıkma, ne de olsa karşı çıkmak ırkçılık.

burada olay türkiye'de yaşayan insanların çıkarları, artılar, eksiler, devlet düzeni, ticaret düzeni, eğitim düzeni, demogojik yapı vs.

kimse suriyelilerden adamlar biraz esmer yahut arapça hiç güzel bir dil değil vs gibi sebeplerle nefret etmiyor.

belli bir gruptan ortak bir özelliği nedeniyle nefret ettiğiniz için ırkçı olmuyorsunuz, o nedenlerin ne olduğu ya da olmadığı sizi ırkçı yapıyor.
  • işin ilginci, sözkonusu yazıyı yeniden okurken türkiye ifadelerini almanya ile, suriyeli kelimelerini türk kelimelesi ile, türk kelimelerini de alman kelimeleri ile değiştirse "avrupa'da ırkçılık hortladı, pis naziler..."vs. diye zıplayacak insanların hu yazıyı sorunlu görmemesi. allahtan hala birkaç işi bilen, kuramdan, toplum bilimden anlayan suser kalmış da bu ırkçı adamın yaptığı ırkçılığı dile getirebilmiş.
    velhasılı, düpedüz ırkçılık yapılan ve bu bakımdan da şaşırtmamış yazıdır.
  • yabancı düşmanlığı, öteki korkusu. ver gazı. en ucuz propaganda. en kolay yöntem.

ulusalcı ve ümmetçi iki boktan ideoloji arasında sıkıştık kaldık. aynı facebook sayfam.

burada da sürekli liberallere küfür. ülkede liberal mi var? chp-mhp-akp ve bir kürt partisi. ülke bundan ibaret.

araplar parti kurarsa oyum onlara. kudurun amk.
  • on bin kaçak dükkanın iyimser olduğu düşüncedir. bursada ara sokaklarda zincir şeklinde sıralı dükkanlar var. onar onar açmış pezevenkler. 25 30 bin olduğunu tahmin ediyorum.
  • bazı yarım akıllılara dert olmuş yazı. vatanseverlik ne zamandan beri ırkçılık olarak adlandırılıyor? o özendiğiniz über medeni avrupa ülkeleri bu suriyeli dediğiniz insanımsıları ülkelerinden atmak için neler yaptı farkındasınız dimi? hiç bir şeye bakmıyorsanız şu verilere bakın kardeşim ayıptır lan. anlamadığım da başlık altındaki duyar kasanlar tatlı su hümanistliği yapmaya çalışan ekşici ibişler mi yoksa reisçi akitler mi?
  • ulan git avrupa'ya da gor irkcilik ne? diye yorum yapan bir yazarın olduğu başlık.eee canım ciğerim onlar ırkçı diye bizde olmak zorunda mıyız?onlar insanları ayırıyor,hakaret ediyor,küçük düşürüyor diye sende öyle olmak zorunda mısın? bu bakış açınızı değiştirin.
hesabın var mı? giriş yap