• (bkz: miss piggy)
  • kultur bakanimiz sayesinde varligindan haberdar edildigimiz balerindir bu. balerinlerin duzenli olarak kilo kaydi mi tutuluyor acaba, hani 100 dese neyse.
  • bir insanin tek bir konu hakkindaki gorusunu degerlendirirken adamin tum varligini sorgulayip konuya odaklanamayan yurdum halkinin konusundan cidden uzaklastigi yazinin basligidir.

bakanin verdigi demecin tumu buysa ve halka sirin gozuksun diye bu demecin iyi kisimlari secilmediyse agzina saglik bakanin.

onun oglu, bunun kizi, digerinin tanidigi seklinde kadrolari dolduran yuzlerce adam nedeni ile basta istanbul olmak uzere devlet elindeki opera, bale ve tiyatrolara yeni ve basarili isimler alinmiyor. o nedenledir ki bir opera izlemeye gittiginizde huzurevi gosterisi varmis gibi kalakaliyorsunuz. hic 50 yasinda cio cio san gordunuz mu? puccini kadincagizi en fazla 20 yasinda intihar ettirmis madame butterfly isimli eserinde. ama o rolu oynayacak genc soprano bulamadiklarindan olsa gerek cikartivermisler bu hanimefendiyi.

allahtan diger sehirlere de devlet tiyatrosu, operasi, balesi filan acildi da son bir kac yila kadar mezun olmus tipler kendilerine bir is bulabildiler. onlarda da kadro dolduguna gore demek ki birileri olene kadar yeni mezunlar ozel sektorun kapisini calacak.

ay sanatcilara yazik, filan demeden once sanat nedir sanatci kimdir diye dusunmek lazim bence. sirtini bir yere dayayip emekli olana kadar bos oturan, calismayan, kendine bakmayan insana sanatci denmez ki kardesim. ben burada calisip didinip kazandigimin yuzde otuzunu kurumlar vergisine kaptiriyorum. o adamlar kim ki bos oturarak ve kendini gelistirmeyerek benim bu yuzde otuzumu carcur ediyor? sirf birilerinin tanidigi oldular diye bedavadan para kazaniyor...

tabii ki basarili, iyi, ozverili ve caliskan sanatcilara bir lafim yok. ama orana vursak yuzde 20'yi gecmezler sanirim bunlar tum kadroda. ve acikcasi bu asalaklar nedeni ile onlarin da durumu zorlasiyor. dogru duzgun adam olmadigindan caliskan ve basarili olan sanatcilar nerede ise tum oyunlarin kastlarinda, haftada uc gece sahneye cikmak zoruna kalarak kendilerini harciyorlar. izin verilse, dogru duzgun bir iki adam alinsa veya sopanin ucu gosterilse de iyi olmasina ragmen sahneden kacan tipler tekrar sahneye cekilse bunlarin da isine gelecek.

ama yoook akp hukumeti dedi diye bok kaka. yurdumdaki bi sikten anlamayan sozde aydin atip tutsun yine.

daha once de dedim (bkz: akm nin yikilmasi/@satine), simdi de derim... devlet operalarindan, balelerinden, tiyatrolarindan birinde son sezonda ucten fazla temsil seyretmis olan ve buna ragmen bakanin yanlis oldugunu dusunen birileri olacagini sanmiyorum.
  • her hareketiyle kültürsüz, görgüsüz ve saygısız bir magandanın kültür ve turizm bakanı olabilmesi kuvvetle muhtemel olan ülkemizde 110 kilo olmasına rağmen aynı anda bir çok oyunda oynayabilen ve tüm hayatını sanata adamış bir balerindir.
  • nam-ı diğer bal(ina)erin.
  • balerin ve balet arasındaki farkı bilmeyen bir kültür bakanının son kurbanıdır.
  • istemihan talay tarafından afişe edilseydi tüm dinlerden aforoz edilecek balerindi (baletmiş aslında). ama akpli bir bakan böyle bir balerinin varlığından söz ediyorsa kesin sanata bok atıyordur. bu yüzden hayalî bile olsa sahiplenilmesi, arka çıkılması gereken balerindir.
  • ee linkini de verelim tam olsun madem:

http://www.google.com/…p=22&ved=1t:429,r:3,s:0,i:83
  • donnie darko'da cherita isimli çinli* obez kızın geleceği****
hesabın var mı? giriş yap