• "bu fikri ben uzun sure kendimin sanmisim ama megerse baskasi da ayni anda cok benzer cumlelerle dusunmus, ben her ne kadar kendim dusunmus kadar 15 gunun tadini cikardiysam da, madem o benden once dusunmus onun olsun bu fikir" dedigimiz gun bir cirpida ekleyiverdigimiz kaynak isminden olusan edit.

misal 31.08.2001 (saat bir gibi) de en son editlenmis bir metinin 15.09.2001 de birden kaynagiyla belirebilmekte vahiy yoluyla gelen dusunce sahibini bulabilmektedir.
  • elbette ki 15 gun sonra gelen edit de onemli nokta verilen bilginin niteligidir.

misal

ilk projektoru lumiere kardesler yapmistir.

seklinde bir entry girip, 15 gun sonra ben bu bilgiye "narrative cinema- david cook" kitabindan sahip oldum demekle, sporcu basliginin altina

"ben sporcunun zeki cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim" diyerek kaynak belirtmemek arasinda fark vardir. 15 gunluk ata koltuguna oturmak ile, 23 nisan da basbakan koltuguna oturmak arasinda cok da fark yoktur.
  • ayrıca bu hareket o başlığın altına entry yazan diğer yazarları da ters köşeye yatırır. bu yüzden yapılacaksa bile alta girilen başlıklarla uyumuna dikkat edilmelidir.
  • (bkz: gec gelen edit gelmeyen edit ten iyidir)

ornek edit: tam 15 gun sonrasi.
hesabın var mı? giriş yap