• aslında "16 yaşındaki çocuğu vuran 20 yaşındaki çocuk" olarak tanımlanmalı.

edit:
    şöyle bir mesaj aldım: "cocuk tabiriniz, entrynizi okuyan okur ve yazarlar tarafindan, kısmen de olsa 20 yasindaki supheliye kucuk ve magdur gozuyle bakilacagi algisi yaratabilir."

kendisine aynen katılıyorum, böyle bir algı oluşabilir. bu entryi ibret olsun diye silmiyorum. uyaran yazar arkadaşıma teşekkür ederim.

entryi yazarken suçluyu mağdur göstermek gibi bir düşüncem yoktu. beni rahatsız eden, her ne kadar ceza kanununa göre reşit de olsa 20 yaşındaki birinin eline silah verilmesi. araba kullanma yaşı 18 ve barda çalışma yaşı 21 olabilir ama silah taşıma yaşı 20 olmamalı. 20 yaşındaki birinin polis olmak ve silah kullanmak için gerekli olgunluğa ulaştığını sanmıyorum. aslında cümlemi yazarken bu sistemi eleştirmek istemiştim.
  • ya sen kendini ne zannediyorsun ya amına koduğumun çocuğu. amerikan filmlerinde mi oynuyosun, silahın kabzasıyla çocuğa vurmak ne demek ne! çocuğu zaten yakalamışsın, kim polis yaptı seni, elindeki silahın ne demek olduğunu kimse mi anlatmadı sana, su tabancası mı o tuttuğun! anasını sikeyim sabah sabah kan beynime sıçradı sikicem böyle memleketi de polisini de!
  • nerden bakarsan bak izleyince kahrolduğum olaydır. iki gençten biri toprağa, diğeri demir parmaklıklar ardına düşmüştür. her iki aileninde hayatları kararmıştır.
    bilinçsizlik, tedbirsizlik, eğitimsizlik, dikkatsizlik, kader ne derseniz deyin. üzülüp, ailelerine "allah sabır versin" demekten başka birşey gelmiyor elimden.
    bütün günümü karartan olay.
  • eğitimin, tecrübenin hayati derecede önemli olduğunu bir kere daha göstermiş üzücü / kahredici olay. 8 aylık polis memuru... öfke kontrolü, paniklememek, soğuk kanlı olmak... bunlar çok iyi öğretilmesi gerek polislere. ama ülkede eğitimin kalitesi en son konuşulan şey.
  • birkaç aya serbest kalacak şerefsiz bir polisin işlediği cinayettir.
  • (bkz: a.c.a.b.)
  • eğitim, eğitim, eğitim.

kurtlar vadisi izlenen, cumhurbaşkanının "bizde darp olmaz suratına 2 tokat yiyebilir o ayrı" dediği, "oluk oluk kan akıtacaz" diyenleri milyonların takip ettiği bir ülkede normal bunlar.

aileden okula, bürokratından liderine yanlış eğitiyoruz halkı. yanlış yönlendiriyoruz. haber sitelerinde "kaçmasaymış polise yazık umarım ceza almaz" diyenler var. böyle bir kafa var yani. az da değil.

beyler, bayanlar geleceğimiz çok karanlık. şu çocuğun hiçe gittiği bu ülkede öcalan krallar gibi takılıyor halen vergilerimizle. subayların terörist diye yattığı bu ülkede polis öldürenler çıkıyor. çok karanlık bir yolda ilerliyoruz ve tünelin sonunda ışık yok.
  • ulan namlusuna mermi sürülmüş, emniyeti açık ve dokunsan patlayacak bir silahla langır lungur sokaklarda çocuk kovalamak ne demek. çocuğu yakaladın o dokunsan patlamaya hazır silahla darp girişiminde bulunmak nedir. sen nasıl bir malsın amk arkadaş yaa...

ulan o çocuğu kovalarken ayağı takılsa ve düşüp o silahın patlamasıyla kendini vurup öldürse şehit sayacaklar bu malı...

görev bilinci sıfır, ne bok yediğinden bihaber malın teki yüzünden pisi pisine can vermiş çocuk.

allah ailesine sabır versin...
  • bir ülkede adaletin varlığı kişinin kendini özgürce ifade etmesinden anlaşılır. bir ülkede adaletsizliğin varlığı ise kişilerin başına buyruk davranışından anlaşılır. iyi insanlar sorunları önlemek için çaba sarf ederler. konfüçyus
    umarım iyi insanların çabaları her zaman sonuç verir ve böyle olaylar cezasız kalmaz.
hesabın var mı? giriş yap