• 2002 ve 2004 yıllarındaki o muhteşem kar yağışını yaşamış birisi olarak özlemle beklemektir.2002 yılındaki kar yagisi ise en güzeliydi boğaziçi ekspresi ile kadikoy'de eğitime giderken birden kar yağışı başlamış haydarpasa'ya geldiğimde bütün kadıköy kıyıları beyaz'a ve huzur'a bürünmüştü,altiyol'da kursa geldiğimde kursun iptal olduğunu öğrenmiş, akşam artık olmayan meram ekspresi'nin yemekli vagonunda bir şeyler içip gebze'ye geldiğimde neredeyse dizlere gelen kar yağışında ,o mis gibi temiz havada eve gelmiştim.
  • az önce 2 tane öküz gibi sivrisinek öldürdüm ocak ortasında, şu soğuklar başlasın artık valla aklımı çıldırıcam. yollar mı kapanacak, buzlu yolda düşüp kaşı gözü mü yarıcaz yoksa doğalgaz faturasından anamız mı ağlayacak ne olacaksa olsun. kafayı buzluğa sokup ciğerlerime soğuk hava çekesim var. her mevsim vaktinde güzel, yeter lan.
  • yalnız bu tahminler tutar da yağarsa, yıllardır kara hasret bu milleti de birazcık tanıyorsam; karla birlikte virüs de rekor kırar bu ülkede. sokaklar dolar taşar, kısıtlama maske mesafe yalan olur benden söylemesi. *

özlemle beklenen yağıştır.
  • “kar yağsın yağsın. ortalığı temizler, mikrobu kırar.”
    teorisinin sonucunu merakla beklediğim kar yağışı.
  • genelde beklenen olmuyor fakat geçen günlerde madrid'e yağan kardan sonra fazla umutluyum.

sanki bu sefer olacak gibi hissediyorum.
  • şöyle bir yağıp gideceği gibi bir his var içimde. ne zaman böyle günler öncesinden aman kar yağacak tantanası yapılsa sonu hüsran oluyor.
    umarım beni yanıltır bu yağış, çünkü kuraklık tehlikesinden korkuyorum.
  • her gün hava durumunu kontrol ediyorum, kar simgesi duruyor mu diye. 4 yıldır istanbul’da yaşayan bir akdenizliyim, tadını alamadım. son senemde belki, ha?
  • black hole sun, won’t you come
  • sadece istanbul değil tüm ülkenin ihtiyacı var. 12 ocak 2021 saat 00:15 itibariyle iç anadolu bölgesinde 15 derece sıcaklık olan il var. bahar aylarında görülmez bu sıcaklık. kışa ayıp olmasın diye yakıyoruz kombiyi.
  • bu cuma camilerde kar duası yapılırsa şaşmam.
hesabın var mı? giriş yap