• kendini büyümüş hissederek en büyük hataların yapıldığı, en yanlış kararların alındığı, en büyük pişmanlıkların yaşandığı yaş.
    en azından benim için.
  • renklerden gridir, ne '' biz büyüdük kirlendi dünya ''dır , ne de çocuksuluğun o saflığıdır.

kısacası: araf' tır.

(bkz: araf)
  • gencligin bahari. hayat dolu super bir 10 yilin en eneneeeeeeeeeen basinda olmak. 10 yil boyunca genc kalacak olmak. nerdeyse diger butun yaslara bin basan bir yasta olmak. 27 yasa kadar olanlarla moruk diye dalga gecebilmek, 17'den kucuklere cocuk diyebilmek, wuhu yasasin genc olmak.

fikir fikir hissediyorum be sozluk

edit. 22 yaşındayım be sözlük 22. 0 koskoca 10 yıl'ın beşini çoktan yedim yani. içim hiç fıkır fıkır değil, yarın seçim var tek yapmak istediğim dizlerimi vücuduma doğru çekip fatal pozisyonda kendi kendime sallanmak. şu entryi yazdığım günü bile hatırlıyorum. o zaman hayal ettiğim şeylerin hiç biri olmadı, üstüne de artık etrafımdaki insanlarla "ya saçmalama 27 çok genç" gibi muhabbetlere giriyoruz.
    vay benim gençliğim be
  • travis adlı güzide grup bakın 17 yaş hakkında why does it always rain on me? adlı eserinde neler diyor:
    "...why does it always rain on me?
    is it because i lied when i was seventeen?..."

bu dizelerden de anlaşıldığı gibi, insan 17 yaşındayken yalan söyler. ilk aşkını yaşar. ikilemler yaşar. stres yaşar. asi olur. çekilmez olur. yalancı olur. pislik bişeydir 17 yeş. hata yapmaya çok açıktır.
  • lisenin 3 yıl olduğu dönemde mezun olduğunuzdaki yaşınız idi.
  • erken büyümüs bir insanin, icinin kipir kipir olabilecegi son yaslar.
  • insan hayatının en ağır gecen yaşıdır.. bir yandan öss sınavı geçmek bilmez , diğer yandan reşit olup da barlara girilebilecek, ehliyet alınıp da arkadaşlara hava atılacak olan 18 yaş gelmek bilmez..
  • aileye baş kaldırışların en yüksek seviyede olduğu yaştır. tehlikelidir.
  • bir 50 yil oncesinde yetiskin kabul edilen bir yasken gunumuzde bakkala bile giderken annesinden izin isteyemesi gerekebilen, daha 6-7 yil okul siralarinda gereksiz yere dirsek curutecek bir cocuk yasi.
  • içim 17 bir süredir, dışıma aldırmadan. karnıma ok gibi saplanıyor 17, 17'lik ergenim yine. allah da benim belamı versin.
hesabın var mı? giriş yap