şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu sabah 06.00 sularında ege üniversitesi sanat tarihi birinci sınıf öğrencisi zülal tütüncü erkek arkadaşı günhan ö. tarafından boynundan bıçaklanarak öldürüldü. olayın detayları gazete manşetlerine "evde alkol aldıktan sonra" "daha tanışalı bir gün olmuştu" gibi detaylarla yansıtıldı ve bir kadın cinayeti daha sözde ahlâk eğilimi ile kamuoyuna servis edildi. olayın detayları için hürriyet gazetesi alıntısı;

'üniversite öğrencisinden korkunç telefon: kız arkadaşımı öldürdüm'

"izmir'in bornova ilçesinde 21 yaşındaki kız arkadaşı zülal tütüncü'yü bıçakla öldüren üniversite öğrencisi günhan ö. gözaltına alındı.

olay, bugün saat 06.00 sıralarında, inönü mahallesi şehit mustafa caddesi’ndeki evde meydana geldi. özel bir üniversitede, sanat ve tasarım fakültesi grafik tasarım bölümü’nde okuyan günhan ö., ege üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü
    öğrencisi zülal tütüncü ile evinde alkol almaya başladı.

günhan ö. ile tütüncü arasında bu sırada bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. tartışmanın büyümesi üzerine günhan ö., babasının evdeki bıçağını alarak tütüncü’nün boynuna sapladı. günhan ö., ardından polisi arayarak cinayet işlediğini belirtip, adresini verdi. ihbar üzerine eve giden polis, kapıyı açan olmayınca çilingirden yardım aldı. çilingirin kapıyı açmasıyla eve giren polisler, zülal tütüncü’nün cesedini buldu. tütüncü’nün, boynundan bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

polis ekipleri, evin çevresinde yaptıkları aramada yakaladıkları günhan ö.’yü gözaltına aldı. şüpheli, sorgulanmak üzere cinayet büro amirliğine götürüldü. tütüncü’nün cenazesi, savcının incelemelerinin ardından otopsi için izmir adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

1 gün önce tanıştılar iddiası

aa'nın haberine göre zülal tütüncü'yü vahşice katleden günhan ö.'nün, polise verdiği ilk ifadesinde dün eğlence merkezinde tanıştığı genç kızla tartıştıktan sonra kavga ettiklerini söylediği iddia ediliyor.

olayla ilgili soruşturma sürüyor.

anne yıkıldı: nasıl kıydınız kızıma

üniversite öğrencisi zülal tütüncü’nün cenazesi bursa’dan gelen ailesine teslim edildi. anne bedriye tütüncü, "ben seni allah’a emanet etmiştim. nasıl kıydınız kuzuma? gözünün içine bakmaya kıyamıyordum. neredesin evladım?" diye ağıt yaktı. zülal tütüncü’nün yarın toprağa verileceği öğrenildi.

tütüncü’nün sınıf arkadaşı idil sezen, "çok yakın arkadaşım. çok neşeliydi, çok hayat doluydu. bir sürü arkadaşı vardı. herkes onu çok severdi, mükemmel bir insandı, hayat doluydu. herkese karşı çok iyi bir insandı" dedi."

kaynaklar:

http://www.hurriyet.com.tr/…asimi-oldurdum-40681538

http://m.abcgazetesi.com/…kadin-cinayeti-72229h.htm

dha

erken edit: haberlerde neden türk dili ve edebiyatı öğrencisi olarak bilgi verilmiş bir fikrimiz yok.
  • sınıf arkadaşımdı ve gözümün önünde hâlen gülümseyen yüzü duruyor... paylaşılan sayfalarda öyle aşağılık yorumlar var ki, insan olduğumdan ayrı, erkek olduğumdan ayrı utanıyorum. kendi sapık zihniyetleri, geri kafalı oluşları yüzünden her olayda ilk olarak öldürülen veya şiddet gören kişiyi neyle yaftalayabileceklerine bakıyorlar. kendi başlarına gelse yapacakları yorumları çok merak ediyorum. o insanların da katilden bir farkı yok benim için. ayrıca bu tür vahşetler için caydırıcı cezalar vermeyenler ve hatta ses çıkarmayanlar da yine katilden farksızlar...

illa kendi canınızın mı yanması gerekiyor?
  • ikiyüzlülük budur işte bu zihniyetin, akp zihniyetinden farkı ne ?
  • yalan, uydurna, kurgu olan yozgatta üniversire öğrencisine tecavüz haberi sanki gerçekten olmuş gibi hayali zanlılar ve milliyetçi yozgat halkı ilgili sözlük başlığında linç edilirken bu gerçek olay zanlısı sosyalist ve muhalif olduğu için değil eleştirilmek gündem dahi olmadı.
  • üniversite 1. sınıfta daha çocuk sayılabilecek gencecik birini hayattan koparan vahşet. katil orospu çocuğunun ömür boyu hapislerde çürümesini dilerim. o da hayatını yaşayamasın, bu kızı bu yaşta toprağa gömen maganda da bir daha gökyüzü göremesin.
  • keydine göre insan öldürmenin legalleştiği yamyam kabile devletine doğru yol almaktayız.
  • (bkz: #73033807)
  • hakkında yapılan sayfalar dolusu yorumlar ile bu ülkedeye dair umutları yeniden yeşertmiştir.

işte sözlük bu; hepiniz gerçeklerden işinize geleni gündem yapıyor, "kendi tarafınız"dan olanların hatalarını görmezden geliyor, "karşı taraf"ın hataları üzerinden ise vicdan mastürbasyonu yaparak nefret kusuyor, sağa sola "çomar" etiketi vurmaktan da geri kalmıyorsunuz. hadi, tek kaynağı bir tweet olan yozgat'taki sahte tecavüz haberine yazın siz. o "yobaz" şehrin ve insanlarının altından girin, üstünden çıkın ama buraya yazmayın.

bu acı olay üzerinden bunları söylemekten rahatsızım ama yazık, valla çok yazık halinize.
  • belli ki alkolün de etkisiyle ufak bir kavga, cinayetle sonuçlanmış. gencecik bir kızın ve o kızın ailesinin umutları, geleceği, öfke kontrolü olmayan biri tarafından çalınmış.
    "nodon yazolmoyor bo konodo moholif oldoklorondon mo" diyenler, gündemimize gelmediğinden olmasın? belki izlediğimiz haber kanalında verilmedi. belki gazete aldığımız gün yoktu bu haber. belki de olayın haberlere çıktığı gün, kendi dertlerimizle uğraşmaktan tv izlememiştik. allah belanızı versin.