şükela:  tümü | bugün
  • teknoloji milyarderi ve bitcoin yatırımcısı tim draper'ın açıklaması.

draper bitcoin fiyatları üzerine yaptığı başarılı tespitlerle de tanınıyor. 2015 yılında yaptığı bir açıklamada 2017 yılı sonuna kadar bitcoinin 10 bin dolar sınırını aşacağını iddia etmişti. hepimizin yakından tanık olduğu gibi draper’in tahminin çok üzerinde rakamlarla kapattı bitcoin 2017 yılını.

2014 yılında abd’de devlet tarafından el konulan bitcoinlerin açık arttırmasında tanesine 600 dolar ödeyerek (toplamda 18,5 milyon dolar) 30 bin bitcoin satın aldı. bitcoinin şuanlık 8 bin dolarlık değerine bakıldığında dört yıllık bir yatırımdan 240 milyon dolar kar elde etti.

https://webrazzi.com/…bitcoin-250-bin-dolar-olacak/
  • benim de kenarda o kadar bitcoinim olsa, ben de şu kadar artacak, bu kadar uçacak diye açıklama yapardım dedirten iddia.

edit: minerspor
  • 2017 aralık ayında da millete ''mart-nisan aylarında en az 50.000'' deyip 20.000 den itelemişlerdi.

sonuç, 3 aydır 6500-8500 arası gidip geliyor.
  • "kurdaki bu dalgalanmalar tamamen spekülatif."

- nihat zeybekçi
  • 7 bin dolardan 24 bitcoin alıp 18.500 dokardan satmış biri olarak daha o topa girmem.

gecem gündüzüm bitcoin piyasasını takip etmekle geçiyor. artması bi dert azalması ve balondu patlayacak söylentilerine katlanmak ayrı bir dert. para var huzur yok.

dipnot: piyasayla ilgilenen arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre 2019 şubat gibi yine 20 bin dolarları göreceği iddia ediliyor ama değmez amk. o kadar stres adamı genç yaşta çökertir. dolar alın evde saklayın. canınız sıkılır, moraliniz bozuldukça oturur sayar moralinizi düzeltirsiniz.