• stad ışıklarının beşiktaş taraftarını çok çok iyi anlattığı maçtır.. bir kısmı beşiktaşa dayanamayarak sönmüş, bir kısmı beşiktaş için yanmaya devam etmiştir.. tıpkı taraftar gibi.
  • (bkz: hepimiz kanseriz)*

edit silsilesi: oncelikle bu bakinizdan dolayi besiktas'i yalniz birakan taraftar gibi bi imaj cizdim galiba, tabi ki oyle birsey yok. sevdigimiz, birakamadigimiz icin kanser oluyoruz. ikinci olarak su an gundemde olan "hepimiz ermeniyiz" sloganini ucuzlastirmak veya uzerinden espri yapmak gibi bir niyetim yoktu, gonderme yaptigim slogan tabi ki "hepimiz zenciyiz" olacakti. bu kadar editten sonra bu entryden ne kadar hayir gelecegi de "ne olacak bu besiktas'in hali" kadar cevabi mechul bir soru.
  • hamam gibi karşılaşma.

seyirci olmayınca ve kulübeden iniltiler yükseldikçe kendimi göbektaşında tellağını bekleyen hamamsever gibi hissettim. baki'nin cillop kafasına topun her çarpışında çıkan "şaaooppp" sesiyle kendimden geçtim. tigana'yı görünce sağım solum kaşınıyor artık. kamera onu her gösterdiğinde yüzümü sekiz yaşındaki çocuk gibi kapamak zorunda kaldım.

teknik taktik açıdan pek de sallamadığım bir karşılaşma olmuştur aynı zamanda. her haliyle ne olursa olsun en önemlisi, sezon başından beri ilk defa inönü stadyumunda delgado ve ricardinho ilk on birde oyuna başladı ve taraftar gene bu ikiliyi beraber çıplak gözle izleyemedi. bu nasıl bir kadermiş, kara talihmiş bilemedim...
  • annemin sonucunu kahve fincanında gördüğü karşılaşma

saat 11:30 falan. anne düdüklünün evi, oturma odası.
    a.d- benim falım fallanmış ama kendi kendime fal kapattım bakalım ne varmış, hep size niyet kapatıyom zaten, abinlere, sana ...
    d- ehehe bak bakalım
    a.d- aaa burda bi kuş var. kartal gibi. kanatlarını açmış kocaman bak bak ağzında da koca bi kısmet var sanki
    d- hah beşiktaş maçını gördün sen, tur atlıyolar demek
  • beşiktaş maça defansta toraman - gökhan - baki - üzülmez ile başladı.. koray ve serdar defansif orta saha, delgado ve ricardinho orta saha, nobre ve bobo da forvet görevini üstlendiler.. sizin de dikkat edeceğiniz üzere takımda kanat oyuncusu ve kleberson yoktu.. ancak beşiktaş ilk 15 dakikada yerini bulan 4 orta yaptı bunları nobre ve bobo harcadılar.. soldan ibrahim üzülmez, sağdan ise toraman ve delgado etkili ortalarla ankaragücü savunmasını hırpaladılar ancak gol bulamadı beşiktaş..

bence kleberson'un olmaması takıma müspet bir şekilde yansımış orta alandaki pas trafiğini arttırmıştır.. orta sahada sezon başından beri bu kadar etkili ve topa hakim olduğunu hatırlamıyorum beşiktaş'ın.. çok etkili kısa paslar hatta hayretler içnde kalacaksınız ama tek top yaparak arka arkaya 8-10 pas gerçekleştirdiğini gördüm beşiktaş'ın.. orta saha ve kanatlar bu kadar etkili iken ilk yarının ilk 25 dakikası ben beşiktaş'tan oldukça keyif aldım.. ancak ilerleyen dakikalarda ankaragücü oyuna ağırlığını koydu ve beşiktaş ilk dakikalardaki kadar rahat ileri çıkamadı..

ikinci yarıda oyun dengede gitti.. bir köşe vuruşunda ankaragücülü abdurrahman'ın uyanıklığı sayesinde ankaragücü bir gol bulsa da çok geçmeden bence bariz bir penaltı olan pozisyon sonucu (kaleci serkanın sol eli koray'ın sol ayak bileğindedir.. çok açık) kazanılan penaltıyı beşiktaş gole çevirerek eşitliği sağladı.. ardından gelen burak-bobo değişikliği de yerindeydi..

şu anda ışıkların bir kısmı söndüğü için maça ara verildi.. son 20 dakikada ya beşiktaş'ın ya da rize'nin` :21 ocak 2007 rizespor gençlerbirliği maçı` bir gol bulmasını diliyorum.. amin..
  • maç 2-1 bitmiştir.
  • http://comertoglu.blogspot.com/'dan...

"takimin oyunculari belli, oyuncularin kapasiteleri de; gecmiste yaptiklari da, potansiyelleri de acik...

bakiyorum oyleyse takima...

bu takimda sag bek oynayabilecek iki oyuncu var, birisi serdar digeri ali gunes. ali'nin transfer olaylari var oynamiyor, o zaman serdar oynayacak arkadas...

bu takimda stoper olarak gorev yapabilecek 4 oyuncu var; gokhan, toraman, baki ve mustafa. gokhan - toraman ikilisi halen birbiriyle oynamayi ogrenemedi ama kagit uzerinde halen en iyiler. onlar ogrenene kadar ya aci cekecegiz, ya da gokhan - mustafa/toraman/baki kombinasyonlarini deneyecegiz.

bu takimin tek bir sol beki var... uzatmaya gerek yok.

bu takimin orta sahasinin ortasinda oynayacak oyunculari bol. rico ortanin ortasinda general apoletleri ile yer alacak bir adam (antr-parantez ben ilk defa besiktas'ta sergen'den baska bir adamdan bu kadar keyif aliyorum arkadas). onun yaninda gerekenler ise, ihtiyac oldugunda adama basacak, ihtiyac oldugunda kanatlardan kacacak, ama cogunlukla savasacak iki adam. bu adamlardan birisi sag-icte turkiye'nin en iyi adamlarindan biri olan tandogan (tamam dusus var, ama birader, tandogan iyi oyuncu). diger isim ise koray. rico ortanin ortasinda "domi-serbest" oynarken, tandogan ve koray 2/3 adama basacak, 1/3 oyun kuracak...

geldik mi hucum hattina.

bu takimin "forvet arkasi" oynayacak cok iyi iki oyuncusu var. potansiyel gosteren, ama dususte de bir ucuncusu... ibrahim akin ve delgado forvet arkasi oynayacak, hem de cok iyi oynayacak iki adam. ibo soldan delgado sagdan bindirmeleri ile hep etkili, surekli gol kokluyor. ah bir de ibo biraz daha kendine guvense... ucuncu isim ise burak. ama su haliyle son 30 dk oyuncusu goruntusu veriyor. sezon basinda cok umutluydum, kendini toparlayacaktir, bu sene olmazsa seneye...

forvet hattinda ise 3 adami toplasan 1 adam akilli forvet etmiyor. birisi top surer ama top tutamaz; digeri adam gecemez ama defansi dagitir, bir digeri ise cilizdir ama golu koklamayi bilir... hic birinin kafa hakimiyeti yok ("ah carew olsaydi" diyenler derin bir "ah" cekebilir). su halde, en mantikli secim "hangisi formda ise" secimidir. benim gozumde ise 60/30 oynayacak nobre/bobo agir basiyor. nobre 60 dk sahada kalacagini bilip ona gore enerji sarfederse cok daha yipratici olacaktir... bobo ise yipranmis defanslari hallac pamugu gibi atabiliyor ama surekliligi yok (yasi genc evet, bu adama uzun sureli mukavele iyi oldu).

yani...

yani bu takimin bir dogal dizilisi var. o da 4-3-2-1.

haaa...

gelelim kaleye...

eh, elde kaldi "runjeee, runjeee"..."
  • yüzbin dolarlık bebbe'nin milyon dolarlık nobre'ye kale sahasına sert gelen pasla boş kaleye gol atma dersi verdiği maç.
  • fortis turkiye kupasi maçi. beşiktaş gruplardan çikmak için kazanmak zorunda. ankaragucu yenilmezse gruplardan cikacak. bu macin skorunu bekleyerek rizespor karşisinda oynayan genclerbirligi de besiktasin kazanamamasini bekliyor.

ilk yarisi 0-0 sona erdi macin. ankaragucu'nun direkten donen 1 adet topu var. besiktas ise 3 tane %90 lik gol pozisyonunu nobre ile degerlendiremedi. komik olan istatistik besiktasin ilk yarida kaleyi bulan 1 tane sutunun olmasi.

ilk yari itibariyle ankaragucu ve genclerbirligi tur atlarken besiktas kupaya veda ediyor.
hesabın var mı? giriş yap