• hikaye yalan.

(bkz: #68524660)
    silerse diye; https://i.hizliresim.com/bgdbjy.png

fikir güzel, mekan güzel ama yemezler hocam.
  • vakti zamanında, iki yıl öncesinde üniversiteye gönderdiğimiz bir öğrencimin anne ve babası beni arayarak evime gelmek istediklerini, önemli bir mevzu hakkında konuşacaklarını söylediler. hemen anladım. sözkonusu öğrencimin cinsel yönelimi konusunda kendisiyle konuşmamış olsak da, biz çok yakındık ve tahmin etmek zor değildi. akşam üzeri evime geldiler. gergin ve telaşlı, başlama sırasını birbirlerine devrederek, yalandan bir hal hatır sormanın üzerine söyleyiverdi babası.

"hocam biz, oğlumuzun günlüğünü bulduk ve okuduk. aslında çok da farklı değil yazdıkları, yaşıtlarının yaşadıklarından. gülümseyerek okudum önce. sonra sevgilisinden bahsetmiş. mutlu oldum. ta ki sevgilisinin erkek olduğunu anlayana kadar.annesine gösterdim. bayilacak gibi oldu. önce kafamızı toparlayamadık. kendisine de sormadık. dedik ki hocası ile yakındı o bilir. var mı malumatınız? tek umudumuz sizsiniz"

öyle karmaşık bir soruydu ki bu. evet tahminim vardı ama malumatım yoktu. tek umutları bensem benden ne bekliyorlardı? bunca yıllık oğullarının yönelimini anlamak için günlüğünü mü okumaları gerekirdi?

nereden başlayacağımı bilemedim. sadece bunun, düşündükleri gibi bir tercih olmadığını, oğullarının bu konuda yapabileceği bir şey olmadığını, oğulları olarak kalmasını istiyorlarsa ama bu durumu kabullenmekte zorlanacaklarsa yüzleşmemelerini ve asla evlenmeyecek bir oğullarının olduğu dışında başka bir durumla ilgilenmemeye çalışmalarını önerdim. babanın cevabı çok keskindi. " hocam benim bir de kızım var. deselerdi kızın orospu oldu, çekerdim kolundan, memleket değiştirirdim gerekirse. allaha sığınır affederdim. ama ben şimdi nereye kaçayım? "

öğrencimle de konuştum sonrasında. ailesinin durumdan haberdar olduğunu bildirdim. tepkisi beni şaşırtmayacak kadar tahmin edilebilirdi " nihayet"... sizin de anlayacağınız gibi, o sahte günlük sırf bu iş için yazılmış ve oraya bilinçli bırakılmıştı. "anlamamaları mümkün değil hocam, sadece yüzleşmeleri gerekiyordu" dedi. çok iyi bir bölümde okuyan, müthiş akıllı bir çocuk. hayatını kazanacak en iyi şekilde. çalışkan, becerikli. kimsenin de onu cinsel yönelimi sebebiyle aşağılamasına izin vermeyecek. böyle çocuklar artacak. para kazanmak için bedenlerini satmak zorunda kalmadan var olacaklar. aileleri toplum baskısı azalınca daha kolay kabullenecek, çünkü sizin oluşturduğunuz baskı dışında çekinceleri yok. siz de herkesin kendi hayatını kendi sınırları içinde yaşamasına saygı göstereceksiniz. o kadar.
  • bence türk bir aileye söylenmesine gerek yok. bazı şeyler söylenmese de yaşanabilir. kimsenin dikkatini çekmiyorken, şimdi hayatın zehir olacak. ben sevgilim olduğunu bile söylemiyirum, her gün kaçta eve geldiğime takacaklar diye...

sakın yanlış anlama biraz aptal cesareti olmuş. benim çocuğum bir gün bunu tercih ederse asla kötü hissettirmem, her zaman kendi hayatını yaşamasını için onu cesaretlendiririm. hatta babası sorun çıkarırsa ona da kapıyı gösteririm.

ama bizim ailelerimiz başka bir kuşak, onların bunu anlamasını beklemek birazcık bencillik oluyor bence...
  • ben babama sigara içtiğimi söyleyemiyorum olum bu ne rahatlık lan.
  • iki suku ugruna yine yalanin bini bir para olmus.

(bkz: yav he he)
  • bu kardeşimle ufak bir tartışma yaşayıp sonra tatlıya bağlamıştık. o sinirle bana bisey demişti.

adam ciddiymiş :(
  • - müjde baba, milli oldum.
    - aslan oğlum, otur hele anlat bakalım.
    - oturamıyom baba.
  • turk ailesi genellikle cocuklarinin hayatini siktiği için sikinti yoktur.

bu cirkin espri icin kusura bakmayin ama
    öyle simdi allah icin.
  • birkaç gay arkadaşım var ama şimdiye kadar kendilerinden bahsederken kendilerine ' ibne ' dediklerini hiç duymadım hatta bu kelimeyi duyduklarında da pek hoşlanmıyolar. ya homo yada eşcinseli tercih ediyolar dolayısı ile kendinden bahsederken ' ibne ' demen fake bir hikaye gibi geldi. işin içine bide tülbent falan katınca kıllandım.
hesabın var mı? giriş yap