şükela:  tümü | bugün
 • 4/10 puan verdigim rezalet. ekspertizin uzerinden ne kadar gecmis belirtilmemis. ikea sorunla ilgilenmis mi ilgilenmemis mi belirtilmemis. hikayedeki tek bilgi koltugun renk atmasi. ha ikea problemi cozmez cipcizlak ortada birakir o zaman derim rezalet gibi rezalet.

  bu arada... anacim o duvar rengi ne oyle? kafaniz dumanliyken mi sectiniz ne?
 • mobilyaları değiştirmeyi düşünürken bu başlığa denk geldiğim iyi oldu. ürününün satış sonrası desteğini veremeyen firma ile işim olmaz.
 • gene ne oldu amk
 • özetle 2014 yılında aldığı ikea kanapelerini solduğundan şikayetçi yazar beyanı. fazla bile kullandığını düşünüyorum. zaten cevap olarakta o kılıfların garantisi 2 sene cevabını almış. yani kendi etmiş kendi bulmuş yazar. ikeadan ıvır zıvır alınır. koltuk yatak dolap falan macera aramıyorsanız girmeyin hiç...

  edit: bu arada kumaştan anlarım biraz işim gereği. döşemelik kumaşlar çeşit çeşit olmakla beraber dandik ürün kullanımında 2-3 senede tüylenme olağandır. özelikle az kullansanız bile güneş ışığına mağruz kalması kumaşın kendi kendine durduğu yerde renk solmasına yol açar. bu özellikle perdelerde çok olur.
 • o kanepelerin üretimi türkiye'de fason olarak yapılmıyorsa, üreten firma da döşemelik kumaşı ikea'nın prosedürlerine aykırı tedarik etmediyse, bu ülke hakkında hiçbir şey bilmiyorumdur. o açıdan rezalet gibi rezalettir.
 • iyi eksper gelmiş. bize o bile gelmedi.
  tanım: o minik yazılar ile tüketici haklarını savunan oluşumların ilgilenmesi gereken rezalet.

  edit: sistem üzerinden yaptığımız ikinci şikayetimiz üzerine geldiler hemen düzelttiler.
 • ulan biz de aldık bunlardan. 2 sene sonra bu hale geleceğini bilsem almazdım.
 • bu kanepelerden annemin evinde de var; üstelik kirmizi. 12 yildir tepe tepe kullaniyoruz. oyle sadece misafir geldiginde degil; baya yasam alanindalar. en ufak bir gocme, cokme, solma sorunu yasamadik. belki yeni uretilen serilerde sorun vardir, bilemiyorum.

  ben de yillardir ikea'dan mobilya aliyorum. sorun yasadagim da oldu; iki kere yatak goctu ornegin, bir defasinda kanepe montaj esnasinda kirildi; hemen gelip ilgilendiler, rapor sonucuna gore de iade aldilar. urunle ilgili sorun yasadigim oldu; ama hic satis sonrasi destek problemi yasamadim. hatta gecenlerde garanti suresi dolmus bir urun icin sirin sirin bir mail yazdim; tamam, getirin degistirelim dediler.

  ozetle; bazi mallari dandik olsa da musteri hizmetleri ile gonlumde taht kurmus firmadir. yasanan olayda eksper sorunlu olabilir.
 • aynı koltuğun aynı kumaşına sahip olan birisi olarak, bu kumaş cinsinde sorun olduğunu düşünüyorum. bu sene katologlardan kalktı bu kumaş. benimki de 1 yıl üzerinde debelenmeyle tüncük tüncük oldu .
  en yakın zamanda ben de garanti için başvurmayı düşünüyorum. umarım üretim hatası olan bu kumaşları çok zorlamadan iade alırlar.
  ikeadan pişman mıyım diye sorarsanız değilim. sitelerdeki yamyam esnafa domalmadım. hiç değilse bir şekilde karşımda muhatap olabileceğim birilerinin olduğunu biliyorum.