şükela:  tümü | bugün
  • 4/10 puan verdigim rezalet. ekspertizin uzerinden ne kadar gecmis belirtilmemis. ikea sorunla ilgilenmis mi ilgilenmemis mi belirtilmemis. hikayedeki tek bilgi koltugun renk atmasi. ha ikea problemi cozmez cipcizlak ortada birakir o zaman derim rezalet gibi rezalet.

bu arada... anacim o duvar rengi ne oyle? kafaniz dumanliyken mi sectiniz ne?
  • mobilyaları değiştirmeyi düşünürken bu başlığa denk geldiğim iyi oldu. ürününün satış sonrası desteğini veremeyen firma ile işim olmaz.
  • özetle 2014 yılında aldığı ikea kanapelerini solduğundan şikayetçi yazar beyanı. fazla bile kullandığını düşünüyorum. zaten cevap olarakta o kılıfların garantisi 2 sene cevabını almış. yani kendi etmiş kendi bulmuş yazar. ikeadan ıvır zıvır alınır. koltuk yatak dolap falan macera aramıyorsanız girmeyin hiç...

edit: bu arada kumaştan anlarım biraz işim gereği. döşemelik kumaşlar çeşit çeşit olmakla beraber dandik ürün kullanımında 2-3 senede tüylenme olağandır. özelikle az kullansanız bile güneş ışığına mağruz kalması kumaşın kendi kendine durduğu yerde renk solmasına yol açar. bu özellikle perdelerde çok olur.
  • o kanepelerin üretimi türkiye'de fason olarak yapılmıyorsa, üreten firma da döşemelik kumaşı ikea'nın prosedürlerine aykırı tedarik etmediyse, bu ülke hakkında hiçbir şey bilmiyorumdur. o açıdan rezalet gibi rezalettir.
  • iyi eksper gelmiş. bize o bile gelmedi.
    tanım: o minik yazılar ile tüketici haklarını savunan oluşumların ilgilenmesi gereken rezalet.

edit: sistem üzerinden yaptığımız ikinci şikayetimiz üzerine geldiler hemen düzelttiler.
  • ulan biz de aldık bunlardan. 2 sene sonra bu hale geleceğini bilsem almazdım.
  • sorunun temeli polyester döşemelik kumaşın boyasının süblimasyon ve ışık haslığıdır. yukarıda farklı entrylerde gördüğüm rengi atmış yerlerde dikkatimi çeken, sanki bir ısı kaynağına ve ışığa maruz kalmışlar gibi... güneş, sıcak tabak, insanın kendi ısısı falan, bu bile sebep olabilir. ha, kullanıcı hatası mı? tabii ki hayır. bildiğin ayıplı mal.

ikea’nın yapması gereken, müşterisinin problemini kabul edip para iadesi ya da ücretsiz değişim yapması, ancak kumaş üreticisine haşırt diye reklamasyonu sokmasıdır. reklamasyon için mahkeme kararı da gerekmiyor. büyük firmasın, küçük üreticiyi kertmeyi iyi bilirsin.
  • evlenirken evini buradan döşeyen, yazık kimin çocuğuysa geldi açılın.

neymiş köfte yiyecek, etrafta mal mal gezip bardak falan alacakmışız. bak güzel kardeşim. lazzoniden tüm eve 54.000 tl %40 indirimli fiyat almış, tüm siteler esnafını gezmiş, bu işe fazlaca mesai harcamış bir aileyiz. adamlar tüm evi 12.000 liraya döşemeni sağlıyorlar. karşılığında feragat etmen gereken tek şey dayanıklılık. ne konfor, ne estetik, ne moda, ne vs.

2 sene 3 sene sonra bu koltuk eskiyecek ve sen 1.000 lira daha verip yenisini alacaksın en kötü senaryoda. ama sen git lazzoniye domal bence çünkü sonrasında oturacak halin kalmayınca eskitemezsin koltuğu.
  • bu kanepelerden annemin evinde de var; üstelik kirmizi. 12 yildir tepe tepe kullaniyoruz. oyle sadece misafir geldiginde degil; baya yasam alanindalar. en ufak bir gocme, cokme, solma sorunu yasamadik. belki yeni uretilen serilerde sorun vardir, bilemiyorum.

ben de yillardir ikea'dan mobilya aliyorum. sorun yasadagim da oldu; iki kere yatak goctu ornegin, bir defasinda kanepe montaj esnasinda kirildi; hemen gelip ilgilendiler, rapor sonucuna gore de iade aldilar. urunle ilgili sorun yasadigim oldu; ama hic satis sonrasi destek problemi yasamadim. hatta gecenlerde garanti suresi dolmus bir urun icin sirin sirin bir mail yazdim; tamam, getirin degistirelim dediler.

ozetle; bazi mallari dandik olsa da musteri hizmetleri ile gonlumde taht kurmus firmadir. yasanan olayda eksper sorunlu olabilir.