• fbde aşırı uyum sorunu var ve erol bulutun mantıksız oyuncu degişiklikleride eklenince objektif olarak bakarsak gs nin 7-0 ve üzeri yenmesi muhtemel
  • fatih-omar-luyındama-marcao-linnes-taylan-belhanda-emre kılınç-feghouli-arda-falcao 11'i ile çıkacağımızı düşünüyorum. hoca kazanan 11leri pek bozmuyor genelde. fenerbahçe'nin temposuz oyunundan faydalanmak için çift forvette çıkma ihtimalimiz olduğunu düşünüyorum. babel-falcao gibi.
  • fazla favori ve motive baslamak takimi olumsuz etkileyebilir.

belhanda kirmizi gorur ve marcao penalti yaptirir seklinde olumsuz dusuncelerim var ki umarim gerceklesmez.

sezon basindan beri alinan skorlar aldatmasin yalnizca basaksehir macinda takim kendini test etti diyebiliriz ki o mac da cok gelip gitti aslinda. basaksehir hucumculari gunlerinde olsa farkli sonuc alabilirdik. nitekim ayni basaksehir uc haftadir gol dahi atamadi. yani bu olayi bizim defansin muthisligine baglamak yanlis olur.

fenerbahce ise sezona cok kotu basladi. derbi ne olur bilmem ancak fenerin bu sene sampiyon olmasi cok zor bence. buna ragmen duran toplarda ozellikle gokhangonul devamli on direkte kafa vurma sansi yakaliyor, bunun uzerinden giderlerse korner atisindan gol bulma ihtimalleri yuksek.

fenerin kaybetmeye tahammulu olmamasi ve galatasarayin fazla abartilmasini goz onune alarak macin 1-1 veya 2-2 bitecegini dusunuyorum.
  • öğütücü ile oyuncak ayının maçı.

https://youtu.be/ois4rezgsq0

galatasaray biçer geçer..
  • iki takımın da ilk defa kantara çıkacağı maç.

öyle, "hoca şunu yapsın, bunu yapsın" diyecek birisi değilim ama ben hocanın yerinde olsam orta sahada gustavo-ozan-mert hakan üçlüsüyle çıkar ve orta sahada bilhassa taylan'a baskı yaparım.

ileride de valencia-frey-tiam'la baskı yaparım. samatta'yı duruma göre sonradan oyuna sokarım.

geride caner'e kanadını iyi kapatmasını söylerim. dediğimi yapmazsa, kart sıkıntısına girecek gibi görünürse çıkarıp novak'ı koyarım.

inşallah hoca benden çok daha iyisini düşünür.
  • 20 sene üstüne kadıköy de yenince pek götleri kalkmış bunların.beş atarız içinden geçeriz...biz en kötü zamanımız da gs maçını bekleriz ki koyup moral bulalım kendimize gelelim diye.
  • küfürün günah sayılmadığı maç.
    (bkz: nkfvas)
  • sezona büyük şişirilmiş, pohpohlanmış şekilde başlayan galatasaray'a hayatın gerçeklerini hatırlatacağımız bir maç olacak zira böyle günleri onlara sorun ayaklarının titrediklerini inkar etmeyeceklerdir.
  • olası senaryolar:

galatasaray galibiyeti
    fenerliler hakeme sövecek, gsspor kendini şampiyon ilan edecek. erol bulut adına tartışmaların fitilini ateşleyecektir.

beraberlik
    benimde tahminim bu yönde son yıllarda derbilerde zevksiz oyuna kısır maçlara şahit oluyoruz. tahminim golsüz beraberlik.

fenerbahçe galibiyeti
    bu sefer gsspor hakeme sövecek, fenerliler kendini şampiyon ilan edecek. bu durumda yılların despotu terim pek bir şey kaybetmez.

çokta büyütmemek gerekiyor bu sene lig uzun takımlar 40 maç yapacaklar. uzun lafın kısası enteresan bir maç bizi bekliyor. formda gsspor, takım kimyası henüz oturmamış eksik fener karşısında.

not: fbspor
    maç sonu edit: ms 0 demiştim sıkıcı oyun golsüz beraberlik tıpa tıp aynısıyla karşı karşıyayız.
  • yine heyecanla beklediğimiz ama bok gibi futbolun oynanacağı bir maç olacaktır.

zaten uzun zamandır güzel futbolun oynandığı bir derbi olmuyor ne yazık ki.
hesabın var mı? giriş yap