• şimdi hakeme bakıyorum. fenerbahçe'nin penaltısını vermiş, denizlispor'un ofsaytta attığı golü yardımcı hakeminin yardımıyla iptal etmiş, ikili pozisyonlarının tamamını yakından takip etmiş, ofsayt, taç atışı, kornerlerde bile yanlış karar vermemiş. yüz üzerinden yüz puanı hak eden mükemmel bir yönetim göstermiş. fenerbahçe, iki farklı galibiyeti koruyamamış. bunun suçu takımını yandan idare edemeyen teknik yönetimde, sezon başından beri her önüne gelenle kavga eden kulüp yönetiminde, uygun pozisyonda pas almadı diye maçın 30. dakikasında değiştirin beni artistiğini yapan futbolcuya imkan verende...

tüm bunlar olurken bir bakıyorsun, stadyum çıkışında muazzam bir kalabalık, ellerinde bir pankart. "14 kişiye karşı oynuyoruz, tebrik ederiz görevinizi yaptınız, ulusoy istifa" yazıları...

uzaydan toplayıp mı getirdiler sizi kardeşim? hayatımda ben daha bu kadar derin bir körlük görmedim. bizzat kendi yönetimin, kendi futbolcun, kendi antrenörün gül gibi şampiyonluğun içine ediyor ve sen dört dörtlük bir hakem yönetimi sonrası elinde tarrak tutar gibi açtığın pankartla hala federasyonla, hakemle uğraşıyorsun...ve en başta aklı selim fenerbahçeliye hakaret ediyorsun farkında değilsin...

şakaysanız ufo gibisiniz, ciddiyseniz mars'tan gelmişsiniz daha ne diyeyim...
  • görülen odur ki bu sene beşiktaş şampiyon olacaktır. ikinciliği de galatasaray alır sanırım.

yaz aylarında, istifa etmiş olan aziz yıldırım sonunda öfkesi yatışıp röportaj vermeyi kabul ettiğinde, zico'nun seçimi, transferler ve oynanan tüm oyunlar için aslında hatalı davrandığını kabul edecektir. "evet" diyecektir, "baktığımızda hata yaptığımızı görüyorum"

aslında yüzüncü yılda şampiyon olmak umrumda değil.. yalnızca, bir rüyaya inandırmışlardı bizi... bu kez gerçekten herşeyin farklı olacağına cidden inanmıştık biz.. en iyi bütçe bizdeydi, transfer etmek istediğimizi alırdık. tamam bir real madrid olamazdık ama artık avrupa kupalarında yarı final filan bile görürüz diyorduk. stadımız afilli, kadromuz şahane, yönetimimiz tek vücuddu. ne oldu sonra bize aziz abi? biz nerede yanlış yaptık? federasyon mu eledi bizi avrupa kupalarından? dinamo kiev'in gollerini atanlar hakemler miydi? daum'un suçu neydi ey kalemi kuvvetli herşeyi bilen yazar abilerim? hayır nobre'nin günahı neydi?

ne güzel hayallerimiz vardı bizim, işkence yapar gibi tek tek aldınız elimizden. çocukken, annem şekerimi elimden alırdı çok yediğim için. ben sızlanır gibi olduğumda da bir köşede masum masum gazetesini okuyan babamı gösterirdi, "o aldı" diye. hakemler yedi bitirdi değil mi bu sene bizi? federasyon moralimizi bozdu? zico'ya ve büyüüüüük futbolcularımıza maçtan önce cinleri musallat ettiler, uyuyamayıp maça konsantre olamasınlar diye?

şimdi bakıyorum da, herkesin nefret ettiği ve "kötüler cezasını mutlaka görür" cümlesinin öznesini oluşturduğumuz bir yerdeyiz. ne avrupa var ortada, ne de en azından düşlerimizin gerçek olabileceğine bize inandıracak bir futbol. görebildiğim kavga, dövüş, ağzından tükürükler saçan bir yönetim, saçma sapan bir takım ve yıkılan hayaller... fenerbahçeli olmak böyle bir şey işte, kimileri hiç yalnız yürümez, kimileri de yürürken aslında birlikte yürümeyi düşündükleri takımın çok başka bir yerde olduğunu görür...

bir şarap almıştım geçen sene, bu sene şampiyon olduğumuz gün balkona çıkıp güneşe karşı başımı çevirip keyifle içecektim. şimdi gidip açacağım o şişeyi... kırık hayallerime ve boğazımda düğümlenen o yumruya içeceğim... o şarabı içeceğim, önümüzdeki hafta, ya da sonrasında vereceğimiz liderliğin şerefine. güzel bir müzik koyacağım ve bu seneyi unutmaya çalışacağım...

hep destek tam destek gibi birşey var ya... oldu tabi... deniz bitti aziz abi...

(fenerbahçe için geleceği tahmin etmek adına kahin olmaya gerek yok, bkz: #10042046)
  • fenerbahce yonetiminin teker teker kameralara muhadale edip yayini kesmeye calistigi mactir, hayir penaltiyi verdiler zaten, alakasi olmadigini da herkes gordu. gec kaldiniz be guzelim.

edit: kotulemeyen fenerli, ay yani kotuleyen.
  • fenerbahce nin rezil yonetiminin takimi ne hale getirdigini gorunce, orgazm olmamak mumkun degil sayin seyirciler dedirten mactir. ayrica naklen yayin parasini cebine koyup kameralarin kablolarini kesmek ne derece bir yuzsuzluktur isim koymak gercekten zor. 2 gun once takimi ligden cekmeyle yola cikan sonra, kupada paf takimini oynatmakla yetinen fenerbahce yonetiminin bundan sonraki hamlesi gercekten merak konusudur.
    sen koskoca camiayi boyle anaokulu ogrencisi zeka seviyesiyle yonetirsen, elalemin diline iste boyle madara olursun diyor, goca rabbimdan fenerbahce yonetimine akil fikir, taraftarina da sabir diliyoruz.
  • dunya futbol tarihinde ilk defa bir yonetimin futbolcu yerine kargaburun transfer ettigini gordugumuz mactir.

tek tek indirdiler lan kameralari.

(bkz: aziz's eleven)

edit: arkadaslar uyardi, "zamaninda bir cok kulup ali eren beserler'i transfer etmisti" dediler. tanima uyuyor, ama ben daha hic bir ali veya eren'in kablo kestigini gormedim.
  • fenerli yoneticiler muhtemelen bu mactan sonra kameralarin karsisina cikip alev puskurecektir. lig tv'den ricam sudur ki aynen maci cektikleri gibi roportajlari da abuk subuk acilarla ceksinler, adamin sirf burun deligi falan gorunsun. eee, etme bulma dunyasi...
  • ugur boral'in 2. sari karttan atilmadigi, tartismali bir penaltinin lig tv tarafindan tekrarinin 1 kez (yaziyla bir) yayinlandigi mactir. ayrica yukardan cekim yapan butun kameralar iptal olmus, su anda sadece saha hizasindaki kameralarla yayin yapiliyor. aziz baskan'in istedigi dunya yaratildi. takimiyla oyuncagi gibi oynamaya devam ediyor.

olayli besiktas samsunspor macindan sonra bile bu kadar sogumamistim su ligten. fenerbahce taraftari yoneticilerinin "top benim oynatmiyorum" tavrina nasil izin veriyor, nasil destekliyor anlamiyorum. al iste 2-2 oldu mac. simdi ne yapacaklar? butun kameralari kapattirip sahada rakibi mi dovecek aziz? hayir olan istanbul disindaki fenerbahce taraftarina oluyor. dunyanin hic bir yerinde boyle ilkel bir yayin yaratilmiyor. sebebi de yagmur, firtina gibi dogal bir afet degil. kanli canli bir afet olan fenerbahce yonetimi.

ustune sorumluluk almak istemeyen yonetim boku hakemlere, federasyona atiyor. taraftar da bunu yiyor. zamaninda samsunspor macindan sonra bizim de agzimizdan kopukler fiskirmisti. insan sakinlesince yonetimin takimi nasil gerdigini, aylarca gizlenen sorunlarin nasil tek macta ortaya ciktigini farkedebiliyor. milletce uyanisin yasandigi bu gunde fenerbahce taraftarinin da uyanip yonetiminin cocukca davranislarina bir tepki gostermesini diliyoruz. aksi takdirde, kendilerine geldiklerinde cani gibi sevdikleri takimlari ligden cekilmis, maclari yayinlanmaz hale getirilmis olabilir.
  • fenerbahce yonetiminin biz besiktaslilari ne kadar dusundugunun kaniti mac. zira fenerbahce sirf puan kaybetseydi besiktas da futbol olarak umit vermediginden buruk bir sevinc yasayacaktik. halbuki koskoca camiayi bu kadar aciz hale dusurup, basarisizligin sebebi olarak bir suclu gostermek icin cadi avina cikip, artik suclayacak kimse kalmayinca lig tv'ye yuklenerek ne kadar genis bir hayalgucune sahip olduklarini gosterdiler. gecemize nese, yuzumuze tebessum kattilar. ilahi sayin yildirim, "merdiven" tadini bir daha yakalayamazsiniz saniyordum ama bu sefer kendinizi astiniz, vallahi helal olsun.
  • içeri zoraki sokulan kameraların kabloları kesilmiş. türkiye'de ilk kez bir futbol maçının yayını sırasında sabote edildiği söyleniyor. bu maç, aziz yıldırım'a rapor veren bir adamın ricardinho'ya tekme tokat dalmasından sonra şükrü saraçoğlu stadına sürülmüş bir lekedir. aziz yıldırım ve yönetimi her şeyden önce fenerbahçe camiasına hesap vermek zorundadır. ondan hesap sormayan da bu rezaletlere ortaktır.
hesabın var mı? giriş yap