şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yunanistanın milletlerarası telefon kodu...
  • saglam yasam felsefesi olan adama hic koymiycak yas. bildigi gibi yasayan insanin kac yasinda oldugu asla onemli olmayacagi icin 30 da 31 de sadece birer rakamdan ibaret kalir.
  • frederic beigbeder e gore genç olmak için çok yaşlı, yaşli olmak için se çok genç olunan yaş
  • erkekler için olgunluk zamanının, kadınlar için yaşlılık döneminin başladığı yaş.
  • genç kadınları bunalıma, yüz gerdirme, torbalık aldırma gibi operasyonlara iten yaş. allah bizi şerrinden korusun.
  • genç erkeklerin* doğaya döndüğü, renkleri hiç bu kadar canlı görmediklerini farkettikleri, bekarlarsa evlilik potasına, evliyseler boşanma potasına girdikleri, yine de sayı olup olamayacakları belli olmayan, bazı hala yontulamamış* olanlarının güneşin kime göre, neye göre battığını yeni düşünmeye başlayacakları**, yurdum için sinir stres artıran iş hayatının cevalleşmesi, üstüne üstlük gavur illerinde olduğu gibi bunun karşılığını para, sağlık hizmetlerindeki iyileşme, vesaireleşme şeklinde alınamadığı için yolun yarısının vasati 5 sene geriye çekilmesiyle hesaplanabilecek yaş. tahtaya vurunuz nazar değmesin.
    (bkz: kurunun yanında yaş da yanar)
    (bkz: saglikli bir genelleme icin gerekli deney sayisi)
    (bkz: saglikli bir genelleme icin gerekli denek sayisi)
  • türk futbol piyasasında bir futbolcunun yaşlılık sınırı:
    29sa hala gençtir;
    30sa orta yaşlıdır;
    31se direk yıllanmış şaraptır..
  • hakkarinin il trafik kodu
  • hızlı söyleyişte "os" diye okunan sayı.
  • hendek olarak anlamlandırılan bir yaştır bu. elimde ne var, ne yaptım, hangi baltaya sap oldum gibi sorularla yüzleşmenin yaşandığı, hızla tırmanan yılların en tepesinde dengede durmaya çalışılan bir yaştır. bu sebeple insanı bunaltır. fevrilik bir yana çekilir ve hayatla ilgili stratejik hataların olmasına izin vermemek için daha bir dikkatli olur sanki insan. yaşamın tam ortasında kısa bir süre durmak gibi.