• vodafone'un 91. yıldönüm olan bu günü mesajla kutladığıdır.
    bir de yabancı marka deriz. türk olan markalar kutlamıyor artık. takdir ettim seni vodafone.
    bugün kendisini bu bayram yüzünden biraz da olsa mutlu hisseden herkesin bayramı kutlu olsun.
  • ankara da mükemmel kutlandı. gül selamlama geçişi yaptığında hiç kimse alkışlamadı ama atatürk posteri açıldığında alkış kıyamet koptu. umarım mesajı almıştır protokol. tören alanında ki tsk sergisi de mükemmeldi galiba askerin halka yakınlaşma stratejisi buydu zira tüm askeri araçların içine girip bakabilmek serbestti. ve tabi ki türk yıldızlarının gösterisi harikaydı.
  • kanunu, gorevi, emri, halki, halkin duygularini ve daha bircok degeri kotuye kullanip insanlik disi isleri yapanlarin oldugu bir utopyada umudu yeniden kazandiran ozel bir gundur.
    30 agustos zafer bayramimiz kutlu olsun mesajlari yaninda sadece "hayirli cumalar" yazan bir mesaj geldi bugun. belki yalandan da olsa zafer bayramini kutlayan bir cumle ilistirebilirdi bu kisi ancak sadece bunu yazmis. cok merak ediyorum 30 agustos, 29 ekim, 19 mayis gibi mubarek ve kutlu gunler olmasa hayirli cumalar mesajini atabilecek durumda olur muydu bu zihniyet. ben inancli bir insanim ve bana inancimi rahatca yasatan herkese her seyden cok minnet borcum var. tum bu bayramlar coskuyla kutlanmali her seyden once ben insan gibi yasiyorsam o gunlere borcluyum bunu.
  • onyıllar süren sonu gelmez mağlubiyetler sonunda elinde avucunda ne varsa kaybetmiş bir imparatorluk ordusu iken,
    dağıtılıp tüm eratı terhis edilmiş,
    elinden silahları alınmış,
    kışlaları ve tersaneleri düşman kuvvetlerine teslim ve terk edilmiş,
    küffara diz çöküp onun tarafından fiilen yok edilmiş bir imparatorluk ordusuyken,
    son nefesinde şahlanarak namusunu kurtaran bir "millet ordusu"na dönüşüp girdiği ölüm-kalım mücadelsinde kazanılan zaferlerinin sonuncusunu unutmamak için kutlanan bayramdır..

...

26 ağustos 1922'de, büyük taarruz başladığında merhum yahya kemal'in ettiği duaya kulak verelim:

"şu kopan fırtına türk ordusudur yâ rabbi.
    senin uğrunda ölen ordu, budur yâ rabbi.
    tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
    galip et, çünkü bu son ordusudur islâm'ın!"

(eski şiirin rüzgârıyla, "26 ağustos 1922", istanbul, 1974, s. 140.)
  • her türkiye cumhuriyeti vatandaşının gururla kutlaması gereken bayramdır. bugün o zaman ki şartlar oluşmuş olsa yine kimsenin etnik kökenine bakmadan,hangi inançtan olduğunu umursamadan aynı şekilde savunacağı vatan topraklarının kurtuluş günüdür. bütün bu şımarıklıklar rahatlıktan...
    ve tüm ulusa kutlu olsun bu gün.
  • izmir- balçovada büyük coşkuyla kutlanan bayramdır. çeşitli ülkelerden gelen yerel dans toplulukları eşiğinde güzel bir yürüyüş gerçekleşti az önce okulun önünden.
  • başkomutanlık meydan muharebesini tayyip'mi kazandı acaba diye düşündürür.

--- spoiler ---

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/…23290_n.jpg
    --- spoiler ---
  • babası belli olmayanların kutlamadığı bayram . kutlu olsun , mutlu olsun , daim olsun !
  • fener alayı yürüyüşüne akdeniz üniversitesinden bi kaç öğretim görevlisi ile katılarak kutladığım bayramımdır. yalnız öyle bi şey farkettim ki ister istemez kanıma dokunuyor. resmen bölünmüş durumdayız, dini bayramlarda fellik fellik mesaj atma sevap point kazanma yarışına girenlerin neredeyse tümü bu gün sosyal paylaşım sitelerinden cuma namazı hakkında sosyal mesaj vermek konusunda yahut arkadaşlarının fotoğraflarını beğenme konusunda birbiri ile yarışmışlar. zafer bayramı hakkında ise tabi bi nokta dahi yok. nası bi iki yüzlülüktür bu nası bi vatanseverliktir! bu insanlar yüzünden dinden de toplumdan da soğudum..
    nefret ediyorum, nefret, nefret!
  • dünya var oldukça türk'ün de var olacağını ispatlayan gündür
hesabın var mı? giriş yap