şükela:  tümü | bugün soru sor
  • lisedeyken edebiyat hocası "17 yaşında herkes şiir yazar 30'unda da yazan gerçek şairdir" derdi.
    onu hatırladım. sanırım tam tanım şu oluyor:
    gerçek metalci.
  • metal ruhu ölmeyen insandır. misal ben 44 yaşındayım ve hala dinliyorum hatta haziranda (bkz: hellfest 2013) için 15 yaşındaki oğlum ve 16 ile 20 yaşlarındaki yeğenlerimle beraber fransa'ya gidiyorum. bu mudur, budur.
  • 30 yaş altında metal dinleyen var mı ki?
  • 30 yaşındayım ve hala metal dinliyorum.
    15 yaşındaki gibi değil tabi ki. türleri değişiyor yavaş yavaş. biraz yumusuyor. mesela artık 15 yaşındaki gibi kulakları takip slayer dinleyerek uyumuyorum. onun yerine güne senfonik black metal dinleyerek başlıyorum. türü değişse de müzik zevki sabittir kanımca. 15'inde metal dinleyen 30'unda pop dinleyemez gibi geliyor bana.
  • metal de dinliyorum, yırtık kot da giyiyorum, deri bileklik de takıyorum, saçlarımı renkli de boyuyorum.
    çoğu kadın gibi otuzuma geldim, demiyorum. hala yirmi bir yaşımdaymışım gibi hissediyorum. konserlere de gidiyorum, barlara da.
    kimi ilgilendirir?

herkes gibi olmamaya ant içmiştik biz zamanında. tamam belki yine sabah 9 akşam 5 çalışıyorum ama o da yaşamak için.
    siz gidin sizden ev, araba, pırlanta isteyen kadınların gönlünü yapın. bizim gibi sadece sevdiğini düşünen, kimsenin cebindekinde gözü olmayanları da müziğiyle, giyimiyle, görünüşüyle baş başa bırakın.
  • 90'ların sonu,2000'lerin başında metalci olanlar bilirler...
    ergenliğini ve büyüme dönemini akmar pasajı, taksim caravan, taksim gandalf, taksim katharsis, köprüaltı heavy metal fanzin, aptülika, güven erkin erkal, pentagram, rock station, rock the nations, rock market, karga müzik, ölüm ve cenaze, icq'da metalcilik,irc'de metal kanalları kovalama, albüm kovalama gibi kavramlarla geçiren ve 6 gün sonra otuz yaşına girecek bir insan olarak rahatlıkla "benim" diyebileceğim kişidir.

zira bu aralar moonspell, therion, katatonia, rotting christ ve kreator gibi şahane grupları bir araya getiren festival headbangers weekend'den bir bilet alacağım.

eğer yaşarsam, 40 yaşımda hala iron maiden,amorphis,sentenced,manowar,satyricon falan dinliyor olacağım gençler. bilgilerinize...

hatta
    gorgoroth'lu,cannibal corpselu,death'li,megadeth'li, emperor'lu,obituary'li,enslaved'lı,deicide'lı,marduk'lu,testament'li, over kill'lı şahane kaset & cd arşivimi de olursa çocuğuma bırakacağım.

sözlerimin sonuna gelirken, her ne kadar şimdi kapitalizmin çarkları arasına girmek suretiyle takım elbiseli, traşlı falan cillop bir tip olup, küpe dövme gibi faktörler dışında dışarıdan zerre kadar metal ile ilgili bir insan imajı vermesek de müzik zevkini yaşla bağdaştıran zihniyeti esefle kınıyor, herkese esenlikler diliyorum.

ayrıca, 30 yaşındaki insan yaşlı değildir lan !
  • gençliğinde ne tür müzik dinliyorsa, ölünceye kadar aynı türü dinleyen insandır.

ne diyorsun anlamıyorum ki; kırk sene rock ve metal dinleyip, serdar ortaç'a mı dönüş yapalım?
  • 34 ve ölene kadar yolu var. hem icra hem de dinleme anlamında metalden vazgeçmek benim başıma gelebilecek en büyük felaket olur. gitarını eline alıp tellere vurduğunda o gücü hissedemeyen, kulaklığı taktığında tüm o karmaşık müzik yapısının içindeki gizemleri tek tek keşfetmenin zevkine varırken bir yandan da kendini o şarkıyı çalarken sahnede hayal edemeyip, şarkının verdiği tğm duygulardan yoksun kalan nicelerine acırım. hayatlarında çok büyük bir eksik var ve farkında değiller.
  • 24 yıldır metal dinliyordur.
  • metal müzik dinlemek için ergen olmak gerekmediğinin farkına varmış olan insandır. özentilik yapmak için hayatının geçiş dönemlerinde metal dinlemekle övünmüş olmayan insandır aynı zamanda. öperim.