şükela:  tümü | bugün
  • maaşa göre erkek seçen kadın gidip kendine vesika çıkarırsa, ortalamanın üstü hayat yaşayabilir.
  • mis gibi maaşı olan adamla evlenmektir.

sonunun boşanmaya gideceğini düşünen kadınlara da ayda 3000 lira kazanmalarını öneriyorum.
  • kendisi de 4 bin kazanıyorsa gül gibi geçinip giderler. ama yokk koca çalışacak ben yiyecem diyorsa siktirsin gitsin. bu mantıktaki bir insana 4 bin tabiki az gelir, onların araba mazotuna bile yetmez bu para.

daha gencim, kısa ve orta vadede evlenmeyi düşünmüyorum. ama o gün geldiğinde ve evlenmeye karar verdiğim zaman, çalışmayan biriyle evlenirsem yuh olsun bana !

şimdilik 4500 tl kazanıyorum çok şükür. evleneceğim kişinin çalışmasına bile gerek kalmaz geçinip gideriz bir sekilde ama para kazanmanın ve nasıl kazanıldığını bilmeyen birisiyle asla evlenmem!

edit: yaptığım iş ile ilgili çok fazla mesaj aldım, gencim dedim o yüzden herhalde :) kazandığım para bazılarıni şaşırtabilir ama kendinizi geliştirir ve işinizi iyi yaparsanız emin olun bu daha hiçbir şey, çok daha fazlasını kazanırsınız! ki ben daha yolun başındayım
  • tek özelliği bu ise şayet yarın da işşiz kalınca da bekar kalabilecek erkektir.
    @garda'nın de dediği gibi , abla senin neyin var ?
  • normaldir.

bu arada başlığı açan erkek, boşanmaya kadar gidebileceğini öne süren de erkek. ayarları ona göre verin beyler.
  • 4000 lira maaşı kaç yaşında aldığına göre değişecek durumlara gebedir.
    yeni mezunsa iyidir ama 30 yaşındaysa tat vermez.
  • bu arada başlığı açan kadınsa şayet:
    "abla yalnız o parasını yediğin herif bir gün insanlıktan çıkıp seni doğrayabilir ha haberin olsun. o parayı sana yediren adam aynı zamanda sana hayatı da zindan eder bilesin."

erkekse şayet:
    "umarım tez zamanda öyle biri çıkar ki karşına senin tüm mal varlığını hunharca sömürür, sonra da dımdızlak ortada kalırsın."

trollse şayet:
    bi bitmediniz amına koyim
  • 4000 tl ye burun kıvırmak nedir? asgari ücret 1400 lira zaten. o parayla geçinen adamlar var. nasıl yapıyorlar ediyorlar geçiniyor. 4000 onun üç katı. zaten maaşlarının alınması esas olan müsteşarın maaşına bir bakın. o adam kaç yaşında o göreve geliyor? 30 yaşından sonraymış. peh ... adam 50 yaşında emekli ve çalışıyor. sen şimdi türkçe anlayamadıysan =) welcome to reality!...
  • para önemlidir ancak her şey değildir. erkek seçerken sadece parasına bakan tiplerin literatürdeki adı da bellidir.
  • 4000 tl maaş hayat standartları abartılmazsa gayet de yetecek bir maaştır. adamın eli ekmek tutuyor, çalışıyor kazanıyor. ben saygı duyarım.