şükela:  tümü | bugün
  • malesef ortalama altı bir hayat sürülecek evliliktir. yıllar sonra gelen ortalama bir araba ve eve sahip olup her istediğinizi alamama gibi bir durum söz konusudur. sonu boşanmaya kadar gidebilir.
  • maaşa göre erkek seçen kadın gidip kendine vesika çıkarırsa, ortalamanın üstü hayat yaşayabilir.
  • kendisi de 4 bin kazanıyorsa gül gibi geçinip giderler. ama yokk koca çalışacak ben yiyecem diyorsa siktirsin gitsin. bu mantıktaki bir insana 4 bin tabiki az gelir, onların araba mazotuna bile yetmez bu para.

daha gencim, kısa ve orta vadede evlenmeyi düşünmüyorum. ama o gün geldiğinde ve evlenmeye karar verdiğim zaman, çalışmayan biriyle evlenirsem yuh olsun bana !

şimdilik 4500 tl kazanıyorum çok şükür. evleneceğim kişinin çalışmasına bile gerek kalmaz geçinip gideriz bir sekilde ama para kazanmanın ve nasıl kazanıldığını bilmeyen birisiyle asla evlenmem!

edit: yaptığım iş ile ilgili çok fazla mesaj aldım, gencim dedim o yüzden herhalde :) 1 yıllık ingilizce öğretmeniyim. kazandığım para bazılarıni şaşırtabilir ama kendinizi geliştirir ve işinizi iyi yaparsanız emin olun bu daha hiç bir şey, çok daha fazlasını kazanırsınız! ki ben daha yolun başındayım
  • işte ben bunu seviyorum. bu şekilde bakan kadınlar sayesinde erkekler de ''bende şu kadar para var. ben bunu niye alayım'' diye sormaya başladı.
    işte bu şekilde bütün gereksizler bekar kalmaya başladı. doğal seçilim hafiften de olsa kendisini gösterdi. en azından erkeğin zayıfı aile mirası vs ile üremeyi başarabilse de kadının zayıfı kalıyor. böyle böyle ırk gelişecek.
    sahi abla senin neyin var? sen masaya ne koyuyorsun?
  • tek özelliği bu ise şayet yarın da işşiz kalınca da bekar kalabilecek erkektir.
    @garda'nın de dediği gibi , abla senin neyin var ?
  • normaldir.

bu arada başlığı açan erkek, boşanmaya kadar gidebileceğini öne süren de erkek. ayarları ona göre verin beyler.
  • 4000 lira maaşı kaç yaşında aldığına göre değişecek durumlara gebedir.
    yeni mezunsa iyidir ama 30 yaşındaysa tat vermez.
  • bu arada başlığı açan kadınsa şayet:
    "abla yalnız o parasını yediğin herif bir gün insanlıktan çıkıp seni doğrayabilir ha haberin olsun. o parayı sana yediren adam aynı zamanda sana hayatı da zindan eder bilesin."

erkekse şayet:
    "umarım tez zamanda öyle biri çıkar ki karşına senin tüm mal varlığını hunharca sömürür, sonra da dımdızlak ortada kalırsın."

trollse şayet:
    bi bitmediniz amına koyim
  • para önemlidir ancak her şey değildir. erkek seçerken sadece parasına bakan tiplerin literatürdeki adı da bellidir.