• az önce şok gecirmeme neden olan durum. geçen gün haberlere çıkmıştı fayans ustalarının kazandığı astronomik rakamlar doğruymuş meğer:)

40m2 fayans işçiliğine , 15 bin tl
    2+1 boya işçiliğine ,8 bin tl fiyat aldım.

fayans en fazla 3 gün sürer
    boya en fazla 1 gün sürer.

not : malzemesiz sadece işçilik

not : yapılacak yer dümdüz ve yapıştırma olacak kırılıp yapılmayacak üzerine yapıştırılacak yani moloz vs uğraşmayacak.

not: yaptırmadım. sadece meramımı ilettim. şuan işçilik ücretleri astronomik rakamlara ulaşmış durumda onu anlatmaya çalıştım. kazık yemişsin felan yazanlara duyurulur.

sonuç : fayans işçiliğine 6 bin tl , boya işçiliğine 3.500 tl verdim. başka ustalara yaptırdım.
  • youtube’dan bakarak kendiniz yapabilirsiniz. kolay gelsin.
  • bu durumda alternatiflere bakılır, farklı yerlerden fiyat alınır.

eğer ki ortalama benzer fiyatlar geliyorsa da seve seve o para verilir.

yani münferit şekilde kazıklanmadığından emin olduktan sonra yapacak daha ne var ki?

edit:bu arada sakın youtube'a bakıp kendiniz yapmaya kalkmayın, hem iki kere fayans parası verir hem de işçilik fiyatına fayans kırma ekstrası ekletmiş olursunuz.
  • afedersiniz ama 3 bin liraya suriyeli dururken 15 bin liraya turke yaptirmak buyuk lukstur.
    (bkz: ironi)
  • malzeme dahil mi değil mi? onu belirtinde ona göre o fiyatı veren ustaya sövelim.

edit: malzeme hariç ise o fayansı ustanın münasip bir yerine yapıştırmak lazım. iyice azdı millet. 40 metre kare iyi bir ustanın iki gününü bile almaz.
  • az para istenmiş 2+1 boya 30 bin tl şu an hatay'da.
    gelen çok fazla mesaja istinaden; bölgede suriyeliler bile 1500 tl yevmiye ile çalışıyor aşağısını kabul etmiyorlar
  • (bkz: onlyfayans)
  • sadece salonu boyat
  • günlük 5750 tl talep edilen işçilik.

ülkemde herkesin krizi fırsata çevirmek istediği zamanlar olarak tanımlanır. sen de zengin ol duvar ustam.
hesabın var mı? giriş yap