• hiç mi film izlemiyorsunuz. böyle birşeye evet dediğiniz an burnunuz boktan kurtulmaz. kim kime kolay para verir ki.
  • öncelikli soruyu soran kişinin eşine, kız arkadaşına veya annesine sorulması gereken bir konu. toplumsal tuhaflaşmanın alt bilinci bu sorular ve cevaplar. youtuberlar bu sorularla videolar hazırlıyorlar onlar için malzeme olarak kullanılır.
  • reddedenlerin parayı az bulması durumu
  • türkiye’nin yarısı ev, araba ve sigortalı iş karşılığında kendini “evlilik” kurumuna görücü dediğimiz usul ile satıyor. yine azımsanmayacak bir kısmı “görücü” mantığı olmadan da sırf serveti için birlikte oluyor, evleniyor, metresi oluyor.

şimdi cevabınızı tekrar düşünün.
  • 500 bin dolara ben bile veririm
  • winston churchill taktiği bu kızlar.. uyanık olun.. burdan nemalanıp 50-100 dolara teklif edecek kendini uyanık sananlarla muhattap olabilirsiniz...

chruchill in bir davette sosyetik bir "madam" ilen yaptığı anlatılan sohbet :

+ hanımefendi, beş milyon pound karşılığında benimle yatar mıydınız?
    - aman tanrım! bay churchill... hmm, sanırım şartları konuşmamız gerekirdi.
    + peki beş pound karşılığında benimle yatar mıydınız?
    - bay churchill, siz beni nasıl bir kadın sanıyorsunuz?!
    + onu zaten belirledik. şimdi fiyatta anlaşmaya çalışıyoruz

not: erkeğim..tokmağım..sertim..sımsıkı taş gibi..
  • 500.000 değil de bir milyon daha bir cezbedici olur. bu arada kimin sorduğu da önemli tabi.ben sorsam olmaz tabi, fakat brat pitt abi sorsa üste para veren bile çıkar gibi.
  • 500bin doları almak değil vermek olarak anlayacak olanlar dışında kabul edilecektir. kadın erkek fark etmez.
  • ben bile kabul ederim o para için

not : erkek
  • kadın ya da erkek ayırmadan, teklifin nasıl yapıldığı önemli. eğer gizli olacağını, kimsenin bilmeyeceğini garanti ederse 500 bin doları 1 gece için harcamaya hevesli kişi, %95’in üzerinde evet cevabı alacaktır. yok gidip canlı yayında sorarsan %95 hayır cevabı çıkar. yani burada insan için önemli olan para için, iyi para için tek gecelik ilişki yaşayıp yaşamamaktan çok, bunu insanların, çevresinin duyup duymayacağıdır.

ahlak dediğimiz şey, toplumsal normlar bütünü müdür? yozlaşmak da bu normları önemsememek mi oluyor o zaman?

sanki evet, öyle.
hesabın var mı? giriş yap