• partili partisiz herkes tarafından desteklenmesi gereken karardır.

2013'ten beri izlemiyorum, izlememeye devam edeceğim.
  • tuncay özkan: "chp myk 3 şubat 2020 tarihinde partimize ve partililerimize tuzak kurma gayretleri nedeniyle cnn türk yayınlarına katılmama kararı almıştır. chp'li hiç kimse cnn türk yayınına çıkmayacaktır."

cnn türk an itibariyle bitmiştir, artık kendi çalıp kendi oynar.

twitter takipçi sayılarının nasıl erdiğini aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz, boykot öncesi 5.015.433 takipçileri vardı:

https://livecounts.net/twitter/cnnturk

edit-1: ekrem imamoğlu, 12 şubat tarihinde katılacağı cnn türk tarafsız bölge programını iptal etti. https://twitter.com/…van/status/1225479269264117762
  • zaten cnn türk kanalı chp'ye yayınlarında yer vermiyordu çok şeylerinde olmaz ancaaaak;
    halk olarak biz de bu boykota katılırsak o zaman ağlaya ağlaya özür dilerler.
  • alkışladığımız karardır. diğer kanallara da "gelinim sen de anla," denmiştir.

açıklamanın video linki burada.
  • ak troller istedikleri kadar ağlasın bu başlık altında.. ne kadar etkili bir karar olduğunu göreceksiniz. 3 vakte kadar malum sahistan çok büyük bir çıkış bekliyorum bu konuyla ilgili..
  • ben zaten bu ve benzer kanalları izlemiyorum uzun yıllardır. fakat partinin böyle bir kararı alması isabetli ve çok önemli.

ben size biraz açıklayayım neden önemli olduğunu;

televizyon kanalları reklam ve sponsorluk anlaşmalarından gelir elde eder. ve reklam veren firmalar belli kriterlere göre reklam verir. seyirciler belli kategorilere ayrılır. eğitimi, yaşı, gelir düzeyi vs gibi dilimlere ayrılır.

eğitim ve gelir düzeyi yüksek insanlar genel olarak ab diye adlandırılır ve bugün televizyonda gördüğümüz pek çok reklamın hedefi ab grubudur.

şöyle izah edeyim; mesela nutella reklamının hedefinde ab grubu izleyici vardır. çünkü gelir ve eğitim düzeyi düşük insanlar nutella tercih etmez.

şimdi eğri oturup doğru konuşalım, türkiye'de ab grubu izleyici dediğimiz zaten chp seçmeni. kimse ab izleyicisinden kopmuş bir televizyona reklam vermek istemez.

bu tayfayı kendileri ile baş başa bırakın, bir ay sonra aç kalırlar.
  • cnn türk’ü menfaatçilikle, basın etiği ve iş ahlakını ayaklar altına almakla, yalakalıkla ve taraflı yayın yapmakla suçlayanlar var. tarafsızlık eleştirisi ne ya; ‘tarafsız bölge’ adında programları var yani sonuçta :)
    ahmet hakanın kendine has o analitik düşünme tarzıyla boykotla ilgili yazısını görür gibiyim.

“ boykot tabi ki demokratik bir haktır
    boykot tabi ki en bariz eleştiri şeklidir
    boykot tabi ki gözdağının vücut bulmuş halidir.
    ama bu boykot toplumdaki kutuplaşmayı arttırmaz mı?
    ama bu boykot hebele hübele
    ama bu boykot zattirizatturu”
  • bazukayı ateşlemişler. ama seçmene de izlememeleri çağrısı yapmalarını beklerdim. çok mu şey istiyorum bilemedim.

edit: düzeltiyorum. tastamam bir boykot çağrısı yapılmış. servisteyken bakamadım. beklemiyordum diyebilirim.
  • chpliler anlık:
    tv fişe tak -> tv aç -> ayarlar -> kanal listesi -> cnn türk - > sil sil sil -> ok

cnn türk takipçi kaybediyor
  • geçte olsa yerinde bir adım chp'den. iyiden iyiye çamura bulaşmış, chp ve ekrem imamoğlu kara propagandası yapmaktan başka iş yapmayan cnn türk'e artık hiçbir chp'li çıkmayacakmış. chp'den olup buraya çıkanlaraysa disiplin süreci işletilecekmiş. terörün hizmetindeki fitne fesat yuvası cnn türk'ün ayrıca cnn international'e şikayet edileceği açıklanmış.
hesabın var mı? giriş yap