• neyseki ortada endişelenebileceğimiz bir ekonomimiz yok.
  • "in my great and unmatched wisdom"lı yere gelince tekrar tekrar baktım parodi hesap mı diye. adamın kendisi parodi gibi bir tip.

ben bu lafı ancak sarkastik bir bağlamda söyleyebilirim, herif baya ciddi.
  • adam twit atarak ekonomimizi sikti atti siz hala daha senin capin yetmez diyin.
  • hesap açıkken yeğenim yazmış de lan!

edit: kur 5.80tl/usd oldu. yaklaşık %1.7 develue eden tweettir ayrıca.
  • adamin kum torbasi oldu turkiye.

danisikli dovus mu var, bizimkiler mi artislik yapiyor (cok zannetmiyorum) ama olan bize oluyor.
  • önce kaynak bırakalım.
    siyasi konjonktürde trump bunu yapması gerekiyordu zaten. ben güçlü bir devletim ve benim iznim olmadan kimse adım atamaz demesi gerekiyordu.
    ancak bunu bir tehdit unsuru olarak kullanmak ne kadar mantıklı ? sonuçta nato müttefikiyiz ve bizim sınırlarımız olmadan ortadoğu politikaları bataklığa döner. çoktan döndü bile orası ayrı.
    bu durumu biraz da saddam’ın kuveyt’e saldırdığı duruma benzettim ben.
    saldırıyı başlatmadan önce abd büyükelçisi ile görüşüp ‘ sorun yok. ‘ yanıtını almıştı. sonrası zaten malum herkesin bilgisi dahilinde.

türkiyeye fiili bir operasyon tabiki gerçekleştiremezler. ancak ekonomik olarak çok büyük bir yıpratmaya maruz kalabiliriz. adımlarımızı çok dikkatli ve akıl çerçevesi içerisinde atmalıyız. bakalım neler olacak.
  • ikinci dünya savaşı yıllarında almanya da sovyetler de ingiltere de bizden çok güçlü ülkelerdi. bunların ikisinin başında hitler ve stalin gibi kendini tanrı gibi gören manyaklar vardı. trump onların yanında sezercik gibi kalırdı. ama bir kez bile "türkiye'yi mahvederim" demediler. diyemediler. diplomatik saygıyı elden bırakmadılar.

soru şu: bu yalnızca trump küstahlığı mı yoksa türkiye'nin artık rahatça ve bu kadar pervasız sözlerle tehdit edilebilecek ülke haline gelmesinin sonucu mu?

ismet inönü'yü bir kez daha minnetle anmak lazım.
  • bu çeviri hatası falan değil değil mi ? mahalle abisine söylenmeyecek lafları koca ülkeye söylüyor adam ve biz de o ülkenin vatandaşlarıyız malesef.

resmen 3 kıtaya hükmeden ataların bir kıtanın köpeği olan torunlarıyız, teşekkürler reis.
  • 17 yıldır o kadar şeyh, imam, müezin, gavs vs. besledik bu orspu çocukları bu sarı kahpe çocuğuna karşı bir etkileri yok mu aq. hayır yoksa bu gavatlar sürüsünü neden vergilerimizle beslediniz.
  • seçimler yaklaşıyor ya ondandır *. neyse bu turuncu suratı ciddiye almayın fazla, sabahtan beri çok üstüne gittiler onu toparlamaya çalışıyor.
hesabın var mı? giriş yap