• sabah uyanıp da tipi şeklindeki karı gördüğümde aklıma ilk gelen şeyin; "bu karda hiç bir terör faaliyeti felan olmaz. heryer bomboştur zaten. eylem yapacak olan da ertelemiştir. iyi bari." olmasına sebep olup, delirmenin bir adım uzağında olduğumu anlamamı sağlayan doğa olayı.
  • arkadaşlar edirneden bildiriyorum.

böyle bir şey olamaz.

saygılar.
  • eşim başakşehir'den beylikdüzüne şirketin servisi ile 6 ocak saat 17:30 da yola çıktı. şu an 7 ocak saat 01:36 halen esenyurt tarafındalar.

edit: saat 02:00 civarı gelmeyi başardılar.
  • bu iş iyice şu fıkraya dönecek galiba;

kış başlamak üzeredir. kızılderili topluluğu şefin etrafına
    toplanmış,kışın sert mi yoksa yumuşak mı geçeceğini öğrenmek isterler.
    geleneksel yeteneklerini dedelerinden bu yana çoktan kaybetmiş bulunan şef,
    işi sağlama almak için kışın sert geçeceğini ve mümkün olduğunca fazla odun
    toplamalarını söyler kabilesine

akıllı bir adam olan şef birkaç gün sonra yakınlardaki
    meteoroloji istasyonuna telefon eder:
    'bu kış soğuk mu geçecek sizce?'
    meteorolog cevap verir:

'evet, oldukça sert geçeceğe benziyor.'
    bu cevabı alan şef derhal kabilesine döner ve kışın çok sert
    geçeceğini, daha çok odun parçası toplamaları gerektiğini söyler.
    bir süre sonra meteoroloji istasyonunu tekrar arar ve sorar:
    'kış hala soğuk mu geçeceğe benziyor ?'..
    'evet' der karşıdaki: 'oldukça soğuk geçeceğe benziyor.'
    şef kabilesine döner ve sadece odunları değil bulabildikleri her
    çalı çırpıyı toplamalarını ister.
    birkaç gün sonra meteoroloji istasyonunu tekrar arar:
    'kışın sert geçeceğinden gerçekten emin misiniz?'.
    adam:

'kesinlikle. bugüne dek yaşanan en sert kışlardan birini yaşayacağız gibi
    görünüyor.'
    'nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ?' diye sorar şef.

meteorolog yanıtlar:
    'kızılderililer çılgınlar gibi odun topluyor...
  • atatürk havalimanında 395 sefer iptal ediliyor; yetmiyor; uçak inişlerine tümüyle kapatılıyor ki işçiler ortalığı süpürüversin. :-) reziiiiil olduk emmoğlu reziiiiil!

kar yağınca şak diye devrilen elektrik nakil direklerinin patenti de bizde heee. elektrik gelince suları, su geldiğinde de doğalgazı kesen sistem de sanırım geçen günü hayata geçirildi. tıkır tıkır işliyor maşallah.

memura yıllık %6 zam yapan iktidar, otoyollara %15, köprülere ise %48 zam yaptı. akp'ye oy vermeyelim de kime oy verelim şimdi söyler misin?

"türkiye bir hukuk devletidir" dedi recep tayyip erdoğan. can-ı gönülden inanıyor musunuz peki türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna? vallahi sizi bilmem ama ben inanıyorum arkadaşlar. yargıçlarımıza savcılarımıza kolaylıklar diliyorum hazır yeri de gelmişken.

1980 askeri darbesi dönemindeki işkencelerin yankısı, nasıl bugün bizlere, bizim nesillere erişmiş ve bizleri derin bir travmanın kollarına sevk etmiş ise, bugünün işkenceleri ve kapalı kapılar ardındaki tüm hesaplaşmaları da torunlarımızın yüreklerini burkacak. işkence, bir insanlık suçudur. normal şartlar altında hiçbir devlet, işkence yapamaz. suçlu yargıya teslim edillir, yargıçlar o günün kanunları çerçevesinde gerekli müeyyideyi uygularlar.

bizler "işkence yapmayı" bırak, "görüntülerini tüm dünyaya servis etmeyi" hak bildik. rezil olduk emmoğlu rezil.

rusya, ukrayna, kuzey avrupa... bunlar nasıl atlatıyorlar bu karlı ve soğuk günleri? e tabii onlarda bizimki kadar kar yağmıyorsa demek. :) avrasya tünelinin parasıyla, üçüncü köprünün parasını ve tabii bağlantı yollarının parasını üst üste koysaydın var ya ha şu istanbul'a kaç km metro ağı yapılırdı emmoğlu! metroya kar yağmıyor baba. metro serin, metro cool.

istanbul'un ulaşım sorununu çözeceğiz başlığı altında hâlen karayoluna yatırım yapıyorsa ha bu siyasal iktidar, şöyle bir şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz icap eder emmoğlu. karayoluna entegre tüm bu yeni inşaalar, çöpe atılan para demek. avrasya tüneli, üçüncü köprü gibi yapıtlara düzülen tüm methiyyeler zamanında fatih sultan mehmet köprüsü için de yapılmıştı. çözüm oldu mu? kaosa karıştı gitti. trafik keşmekeşi ömrümüzden çalmaya aynı hızla devam ediyor he mi?

çare, raylı ulaşım. karayolu folloş olmuş artık. bir de aynı şevk ve özeni raylı ulaşıma verelim, bakalım işe yarıyor mu yaramıyor mu?
  • belli ki birkaç gün sürüp uludağ'ı ayağımıza getirecek kar yağışı. artık "sokak hayvanlarına yazık :(" diye entry yazılacağına popolarınızı sıcak koltuğunuzdan kaldırın da bir işe yarayın.

kedileri apartmanlara alıp, alamadıklarınızı kar almayacak yerlere ufak kutular bırakarak yardım edebilirsiniz. her boyda koliyi evinizin çevresindeki bakkal veya marketten bulabilirsiniz. koli bandıyla kenarlarını bantlayıp kulakcıklarından birini yarım kestiniz mi giriş kapısı yaparsınız bitti. üstüne kedi evi yazmayı unutmayın lütfen, malum ülkede beyin yerine bir kilo peynir taşıyan mahluklar var. hırpalayıp tekmelemesinler.

köpekleri apartmana sokmak oldukça zor. fakat onlara da apartmanın kar görmeyen kenarlarına veya balkon altlarına kalın mukavvalar veya battaniyeler koyabilirsiniz. baktınız marketlerde büyük koli buldunuz, şu şekilde kesip birkaç tanesini de yanyana koyarak yine ork heriflerden etkilenmeyecekleri güvenli kuytu köşelere koyarsanız hırpalanmazlar sanırım.

sıvı almaları çok önemli değil şu şartlarda gıda daha önemli. üşümemeleri için tok olmaları gerek ve bu soğukta vereceğiniz yemek artıklarının veya mamaların içine birazcık zeytinyağı damlatırsanız soğukta kolay kolay donmaz. hele o yemek artıklarını birazcık ısıtıp poşete koyup dışarıda bir çöp konteynırının yanına koyarsanız hem koku sayesinde daha kolay bulurlar hem de aksi komşularınızın "ay çevreyi pisletiyorsunuz" dırdırıyla uğraşmazsınız.
  • bu kar yağışından haberi olduğu halde çalışanlarını 1-2 saat erken bırakmayıp sefillik çekerek aç susuz bir şekilde anca gece yarısından sonra 2'de 3'de evlerine varmalarına vesile olan gözünü para bürümüş, işçinin sağlığına, sosyal haklarına ve yaşam kalitesine zerre önem vermeyen tüm iş verenlere buradan nefretlerimi ve en kötü dileklerimi iletiyorum.
  • ben en fazla accuweather'dan yagmur durumuna bakip,hanim camasir asma balkona yagmur yagacak demenin akabinde hakli cikmanin gururuyla evde denizli horozu gibi dolasirken sözlüğün yarisi hayati kusursuz firtinadaki kaptan,everest tepesine ertesi gun zirve tirmanisi yapacak bir dagci,pusu yemis karakola olumsuz hava kosullari bahanesi arayan bir komutan modunda yasiyor.
  • bu kar yağışı yüzünden apartmana aldığınız kedileri birilerinin dışarı çıkardığından emin olun bence. biraz önce gittim mama verecem diye dışarı çıktım, zaten aracın bagajından alabilmem ömür sürdü, bagaj kapağı 20 kg olmuştu üzerindeki karla. çağırdım sonra, buranın kedilerinden biri geldi. mama koydum yemedi, apartmana alayım dedim gelmedi, gittim zorla aldım içeri koydum, koştura koştura dışarı çıkıp karlarda yuvarlanmaya başladı. bir de dönüp dönüp bana bakıyor her yuvarlanma sonrası "gelsene hacı" diye.

ben de gittim hayvanın üzerine kar attım. sonra geldi paçama süründü bütün karları üzerime geri attı. böyle böyle takıldık, en son yuvarlana yuvarlana gözden kayboldu.

yani her apartmanda durmayan kediyi birisi dışarı atmış olmayabilir, bunun gibi manyaklar da var. soğuğu seven kedi mi olur lan? yuvarlanması aklıma geldikçe gülüyorum hala.
hesabın var mı? giriş yap