• ////////////////////////////////////////////////////////////
    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
    ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    ///////////////////////////////////////////////////////////
    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
    |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    //////////////////////////////////////////////////////////

şeklinde olması muhtemel günlük.

(bkz: ilköğretim 1inci sınıf öğrencisi)
  • az entry girilmis gunluktur.
  • bugün barbimin ayakkabısını kaybettim. çok ağladım.
  • bugun ablamin dolabindaki rengarenk sac tokalarini cikarip kafama taktim. sonra kirmizi rujunu ve parfumunu kullandim diye kiyametler kopardi, bagirdi cagirdi, sesinden camlar sallandi. anneme söyledi. annem ise makyaj icin daha cok kucuk oldugumu, ancak buyudugum zaman onlari kullanabilecegimi söyledi.. annem su an komsuya gitti bende simdi mutfaga girip annemin kek kalibiyla kek yapmaya calisacagim bakalim olcak mi sevgili gunluk.
  • bugun abilerimiz metal konserine gittiler bende cok istedim o amcalari gitar calarken görmeyi ama kucukleri almiyorlarmis konserlere cunku kulaklarimiz yuksek sesden bozulurmus.
  • melih abi stockholm'de beni gezdirirken komsusu sven'e rasladi. hepbirlikte kapali bir yere girdik onlar siyah köpuklu bira ictiler bense kola..o köpuklu sey bana yasakmis daha..
  • (yazarın notu: söz konusu günlük örneği bugünün büyümüş de küçülmüş çok bilmiş çocukları değil, en az 80'ler ve öncesinde yedi yaşında olduğu varsayılan çocuklar için tasarlanmıştır.)

"günlük, ben bugün ceren'in pipisini gördüm.
    ama içine kaçmıştı.
    ona söyleyince çok üzüldü.
    ağlama beraber çekip çıkarırız dedim,
    çok sevindi, yanağımdan öptü!"
  • annemle sevilay teyzelerin kabul gunune gittik. oturmaktan biktim.oyun yok, oynayacak kardes yok...ama pastalar guzeldi..
  • firat'in gunlugu:
    "sevgili gunluk, bugun paso bo$a kactim ama pas atmadi kimse. neyse $abaniye ba$ladi. goru$uruz."
  • dün barbimin kolu koptu babam yapıştırdı. zaten gerçek barbi dilmiş.
    bugün örümcek miniş aldık çok güzel.
    anket defterimi okula götürdüm arkadaşlarım doldurdu.
hesabın var mı? giriş yap