• cumhurbaşkanı erdoğan, elon musk'ı cumhurbaşkanlığı külliyesi'nde kabul etti. erdoğan musk görüşmesinden ilk kare
  • "al coming nereye coming"
  • yerli ve milli "uzayiks" projesi için aranan babayiğitin bulunduğunu gösterir.

not: sonradan düşündüm de, uzayla ilgili bir projede "yerli" kelimesi çok sırıtıyor. "yerli ve milli" yerine "göklü ve köklü" ikilisini kullanalım diyorum.
  • 'araba yapmayı sizden öğrenecek değiliz' denerek bitecek görüşmedir.
  • umarım hanımı neden getirmedin diye sormaz.
  • yerli otomobili beklemeyip direkt uçan otomobile mi geçiyoruz yoksa? adamı yolundan çıkarmasak bari.
  • - bak elon, çok da geriye gitmiyorum akp iktidarı öncesi amerikan iç savaşı sırasında araba falan yoktu. bunları hep biz getirdik. o roketleri de zırt pırt indirip fırlatma, metal yorgunluğu olur, en iyi biz biliriz.

edit: yahu bir de çok önemli görüşme vs. yazan var. benim elon musk ile görüşmem ne etki yaratabilirse bu görüşme de aynı o kadar. adam astrofizik anlatsa uzaya gideceğim dese günah bu işler, kıble nerede olacak falan derler.
    elon şu veciz sözü öğrenip tıpış tıpış ayrılacaktır: "fazla kafa yorarsan, kafayı sıyırırsın, hikmetine fazla şey yapmamak lazım"

muhtemelen göreceği insanların %99'unun mars'a gitmekten anlayacağı tavla olacak.
  • sonunda kafası çalışan birilerine danışıldığını gösteren olay.

ya da tesla'yı türkiye'ye davet mi ediyoruz ne?
  • elon musk'ın, nazilerle ilişkisi nedeniyle eleştirilen henry ford imajı çizmesine neden olan gelişme.

musk'ın bütün olumlu imajı bu görüşme ile silinir. pragmatizmle gelmeyin bana, ben böyle pragmatizmin içine tükürürüm.

yanlış anlaşılmasın lütfen über zekalı recep tayyip erdoğan'a diktatör , akp'ye de nazi partisi nsdap benzetmesi yapmıyorum. şüphesiz ki o diktatör olsaydı ona diktatör diyemezdik.

ford'un sattığı motorlar ikinci dünya savaşı'nda alman ordusunun işine yaramamıştı. musk'ın elektrikli motorlarının da 82 şam 83 madagaskar'a menzili yetmez, onun için şettirdim.

türkiye gibi gazetecilerin hiç tutuklanmadığı demokratik bir ülkenin başkanına diktatör benzetmesi yapmadım, haşa ! !

edit: imaj ekşide değil tarih sahnesinde bozulur. yurtdışı basında çok sert eleştiriler gelir yakında, merak etmeyin.

edit2: musk'ın ne çok fanı varmış ya. sanırsın mozart ya da da vinci arkadaş :) fırsatları iyi gören tipik bir başarılı iş adamı işte, iş adamının fanı olunmaz.
  • elon musk’a hapis şoku
hesabın var mı? giriş yap