• gezi eylemleri döneminde (28/05/2013-30/08/2013) dolar % 11 artışla 1.84'ten 2.05'e çıktığı için "ekonomiyi batırdınız" diyen arkadaşlar; dolar, gezi'den bugüne % 189, son bir yılda % 48, son bir ayda % 13, son bir haftada % 7 artış gösterdi. nedense pek bir sessizsiniz?
  • aynı gemidecilere bi lafım var.

niye lan?

şimdi siz seçim sonrası dışarıda ateş ederken birikimlerini dolara yatıran ben, kurun yükselişine sevinmeyeyim çünkü aynı gemideyiz öyle mi?

ahahhaa yarrağımın başı aynı gemideyiz.

siz eşşşek gibi çalışacaksınız, beni besleyeceksiniz bundan sonra.

kilosu 3 liradan 2 kilo patates pişirin, bi hafta yiyin.
    işiniz ne?

alışıksınız nasıl olsa.

tanım: svihs
  • " sevinmeyin arkadaslar olan hepimize olur" diye duyar kasan var hala.

seviniyorum. 1 dolarim yok kenarda, keza altinim, euro'm da. ama, referandumdan once biz sistemin carpikligini anlatmaya calisirken "huloo" diyenler, seçimlerden once "bakin bu son cikis" dediğimizde ellerinde silahlarla kutlamaya cikanlar vardi. biz "ekonomi, yargi bagimsizligi" derken, dirilis ertugrul izleyenler vardi. hala varlar. bu rovans duygusu mu, degil. kin mi degil. intikam hic degil.

evet ayni yolun yolcusuyuz ama biz soylemistik. söylediğimizde de hakliydik. o yuzden farkimiz su ki , bizim vicdanımız temiz.

yukseledur cocuk, heybetin comarlari korkutuyor.
  • dolar borcu olan akp seçmenine sesleniyorum:

bütün bilimsel verileri görmezden gelip "reyis seçilirse istikrar olur, dolar düşer" diye oy veren akp seçmenine sesleniyorum özellikle:

al istikrar, götüne sokarsın :)
  • 1 fransız, 1 alman, 1 ingiliz, las vegas'ta bir bar'a giderler, gözleriniz hemen temel'i arıyor değil mi?

temel gidememiş çünkü "dolar 5.50"
  • üçüncü dünya ülkelerinin aylık 300 $ a çalıştığı zamanlarda vay be o paraya çalışır mı diyorduk. şimdi de bize böyle söylenecek. 300 $ maaşla çalışan giderek de düşen aylık gelire sahip olmaya başlayacak yurdum insanı.
  • abd'ye giden heyetten fayda bekleyen, iskoçya'dan gayda beklesin.

dış politikamızın geldiği durum 7 kocalı hürmüz'ün anı kurtarma çabaları gibi oldu. bir yandan eski yavuklumuz katar'dan hayırlı haberler bekliyoruz, diğer yandan putin'e sürekli yatıya gidiyoruz, arada alacaklılar kapıya dayanınca ingiltere kraliçesine adam gönderip durumumuzu anlatıp yardım istiyoruz, dün abd'ye yine heyet gönderdik, önümüzdeki aylarda merkel'in bizi davet etmesini umuyoruz.

yönetenler, ekonomik sorunlarımızın temelinde yatan nedenin yapısal olduğunu anlamadıkça bu böyle devam edecek. çünkü bu kadar zor durumda olmamıza rağmen birileri bize çıkarıp borç verse hemen o parayı da kanal istanbul gibi yandaşları ve belli bir kesimi zengin edecek yatırımlara harcayıp daha da borçlanacağız.

abd'den anlaşmaya vardık haberi gelse de bu kurdaki artışı ancak birkaç gün durdurur. önümüzdeki hafta kaldığı yerden yükselişine devam eder.

beton dökmezse ölecek hastalığına yakalanmış bir yönetimin hali madame bovary gibidir. umarım sonu da aynı olmaz.
  • çıldırmamak elde değil.

yer: habertürk
    şahıslar: sunucu(ekonomist), yorumcu(gazete yazarı)

ekonomist sunucu: şu anda arkamızda büyük ekran 5.39 gösteriyor ama... kontrol ediyorum şu an piyasalar 5.44 gösteriyor. ve gözüken o ki düşüş gözükmüyor siz ne düşünüyorsunuz.
    (sunucu böyle diyor ve dolar dün gece 5.25 ile kapatmış bugün 5.44)
    yorumcu gazeteci: ıeeh yükselişte gözükmüyor (yarım ağız gülüş)...

ulan sizler hangi tür orospu çocuğusunuz lan. allahsız köpekler.
    salçalı ekmeğimi yerken sinirimi anında tavan yaptırdı karaktersiz vatan haini.

resmen insanların gözünün içine baka baka dalga geçiyorlar.
    insanların akıllarıyla oynuyorlar.
    o kadar sinirlendim ki karşımda olsa gerçekten saldırabilirdim.

gerçekten istiyorum ki batalım amınakoyim. o zaman bu cahiller belki bir nebze akıllanır.
  • ayni gemide falan degiliz orospu cocugu seni. biz ateistiz. biz komunistiz. biz zerdustuz. biz solcuyuz. biz ahlaksiziz, egitimsiziz. hic bilenlerle bilmeyenler esit olur mu? yillarca ayirdin, kibirlendin, bize siktiri cektin, vatan haini dedin, "sozde" her insanin fikir ozgurlugu oldugunu savundugun halde sana oy vermeyen insanlara. sen bin gemine. biz yuzecegiz.
  • ulan adamlara o kadar atar yaptık sonra heyet toplayıp ayaklarına gidip affet ağam dedik ahahahaha. başımıza çuval geçtiğinden bu yana yaşanan en büyük rezillik. bir de adamlar siktir etti muhtemelen. bu ay bitmeden 6 lirayı alırız elimize.

ya apple in hisse değeri kadar ülken var boyuna bakmadan iş yapıyorsun amk ya. biz de isteriz 1500lu yıllar gibi asalim keselim ama 500 yıl geride kaldı o dönem.
hesabın var mı? giriş yap